Viikko sitten mulla venähti sormi ja muutaman päivän pidin siinä lastaa. Nyt sormi tuntuu olevan vielä pahemmin turvoksissa ja jäykempi kuin ennen lastaa.
Röngen otettiin torstaina ja ei ollut murtumia yms. pahempaa, nivelsiteet kuulemma vaan venähtäneet.
Onko mitään hyviä niksejä hoitoon ja miten ihmeessä tän saa paranemaan?
Sormen venähdys
nivelsiteet ,,,
1
4358
Vastaukset
- Niksi - Pirkka
Niksi 1: Toimi lääkärin antamien ohjeiden mukaan.
Niksi 2: Älä roikota kättä alaspäin, ettei turvotus lisäänny. Pidä sormet ylöspäin, mielellään sydämen tason yläpuolella.
Niksi 3: Aika parantaa myös kudoshaavat, eli venähdykset.
Niksi 4: Jos parin viikon kuluttua paranemista ei ole tapahtunut, käy käsikirurgin vastaanotolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1436196- 292180
- 1872049
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101203Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.701171- 731037
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241027Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24942Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42917Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12785