Paniikkiahdistusmasennus

Valoa tunnelin päähän

Olen aika yksin ahdistukseni kanssa. Olen työssä, mutta
nautinto siihen puuttuu. Perhe-elämä on haastavaa, vaimo
ei jaksa enää kuunnella, lapsia en halua kuormittaa.

Olen syönyt Sepramia n. 10 v ajan, lisäksi Alproxia
paniikkiin. Sepram vaihdettiin vatsaoireiden vuoksi (kivut)
Mirtatsapiiniin (30 mg), ei ole vielä auttanut.

Tietääkö kukaan tukiryhmistä, suurin ongelma
sairastumisen pelko, eli läheiselle myrkkyä kun
jatkuva valitus päällä!!!

1

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tietäisin ahdistavaan elämäntilanteesi halvan ja varmasti auttavan keinon edellyttäen, että olet miten kuten fyysisesti auttavassa kunnossa. Kun oma terveyteni koheni tällä, vois auttaa toisiakin.

      Asetu lämpimälle matolle selällesi, jalat sohvan alle. Nouse siitä istuallesi polvia koukistamatta. Toista liike muutama kerta. Toista samat liikkeet aina välipäivän jälkeen.
      Huomaat jo viikon jälkeen että suorituskertoja voit lisätä. Tämä liike tukee sekä selkä että vatsalihaksia. Vaikuttaa myös edullisesti psyykeen. Kun keho on vahvistunut, voit ojentaa kädet taakse ja pitää lisäksi pientä painoa.

      On huomattava, että piilotajunta alkaa torppaamaan harjoituksia, pitää niitä turhana ajanhukkana. Kuitenkin takaan, että puolen vuoden päästä; jos olet harjoitellut ½-vuotta, olet paljon vahvempi mies joka suhteessa.

      Toivo Lång
      Inkeroinen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      242
      7473
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      235
      4430
    3. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      171
      1795
    4. Vihjeitä kaivatusta

      Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)
      Ikävä
      73
      1664
    5. Rakas mussukka

      anna joku merkki itsestäsi. Pyydän.
      Ikävä
      70
      1164
    6. Niin pettynyt

      Olen suhun ja siihen ettet koskaan kohdannut reilusti
      Ikävä
      134
      1142
    7. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1067
    8. Lieksa missä syy?

      Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte
      Lieksa
      128
      966
    9. Martina Jeopardyssa

      Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy
      Kotimaiset julkkisjuorut
      207
      941
    10. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      103
      904
    Aihe