Mitä hittoa

Kiitos vaan taas!

nyt tapahtuu. Löpön hinta noussut päivän aikana n. 8 centtiä. Onko jossain toisella puolella maapalloa tulossa joku ukkosmyrsky vai huomasiko pääliköt että ei ole tullut tarpeeksi montaa miljoona euroa tilille viellä tänä vuonna.
On se hieno artikkeli tuo Bensa, sillä valtio paikkaa hetkessä isot montut raha laarissa, sääli vaan että hiton usein on maksajana auton omistajat. Minunkin kun on pakko käyttää omaa autoa kun olen liikuntavaivainen jalkainvalidi.

4

260

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....,,,,

      yhteistä on löpöllä ja bensalla?

      • Neste Oili

        Molemmat ovat nestemäisiä polttoaineita.
        Bensiiniä käytetään enimmäkseen autojen polttoaineena ja se on raskaasti verotettua polttoaineverolla.
        Löpö on lämmityspolttoöljyä, jota käytetään esim talojen lämmittämiseen, sen hinnassa ei ole polttoaineveroa.


    • North Korea?

      Nostetaan vähän hintaa, kun pitää hoitaa yksi ongelma pois päiväjärjestyksestä.

    • kallista on

      Kohta nousee Diesel ja rajusti.On pulaa siitä koko Euroopassa oli uutisissa eli menee kalliimmaksi ajella,kuin Bensalla ja dieselverokaan ei tule ikinä poistumaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      93
      4079
    2. 61
      3359
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      163
      3060
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      70
      3012
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2499
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2316
    7. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      184
      2027
    8. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      28
      2024
    9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      65
      1982
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      95
      1403
    Aihe