nyt tapahtuu. Löpön hinta noussut päivän aikana n. 8 centtiä. Onko jossain toisella puolella maapalloa tulossa joku ukkosmyrsky vai huomasiko pääliköt että ei ole tullut tarpeeksi montaa miljoona euroa tilille viellä tänä vuonna.
On se hieno artikkeli tuo Bensa, sillä valtio paikkaa hetkessä isot montut raha laarissa, sääli vaan että hiton usein on maksajana auton omistajat. Minunkin kun on pakko käyttää omaa autoa kun olen liikuntavaivainen jalkainvalidi.
Mitä hittoa
Kiitos vaan taas!
4
234
Vastaukset
- ....,,,,
yhteistä on löpöllä ja bensalla?
- Neste Oili
Molemmat ovat nestemäisiä polttoaineita.
Bensiiniä käytetään enimmäkseen autojen polttoaineena ja se on raskaasti verotettua polttoaineverolla.
Löpö on lämmityspolttoöljyä, jota käytetään esim talojen lämmittämiseen, sen hinnassa ei ole polttoaineveroa.
- North Korea?
Nostetaan vähän hintaa, kun pitää hoitaa yksi ongelma pois päiväjärjestyksestä.
- kallista on
Kohta nousee Diesel ja rajusti.On pulaa siitä koko Euroopassa oli uutisissa eli menee kalliimmaksi ajella,kuin Bensalla ja dieselverokaan ei tule ikinä poistumaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1107402
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t374315törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373792Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4002000Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi711513- 321477
- 351458
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1801146Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121118Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:121043