komunismin opiskelussa ?
Tai jossakin muussa komumaassa, Kuubassa? Siihenkö ne muuten sitten loppuivat, komumaat, yhteensöä 2kpl ? heheh.
Tai jossakin muussa komumaassa, Kuubassa? Siihenkö ne muuten sitten loppuivat, komumaat, yhteensöä 2kpl ? heheh.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kommunismi taitaa olla lopussa kun kommarit uhkailee vapaata maailmaa. Toivottaasti eivät aloita mitään sotaa. Kansalle vapaus ja Demokratia.
Komut ovat asettaneet itsensä matkustuskieltoon ja näin harjoittelavat tulevaa suurta vallan kumousta..
Harjoitus tekee mestarin tässäkin asiassa !!!
BUUAAHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH
Vasemmiston ja ay-liikkeen kentällä hallituksen viimeisin myönnytys työnantajille on nostattanut kritiikin myrskyn. Julkisuudessa on esitetty epäilyksiä tiedon vuotamisesta EK:lle ennen työmarkkinaneuvottelujen päättymistä.
– Joulupukki kävi Etelärannassa tänä vuonna jo maaliskuussa. Vastineeksi työnantajat eivät joutuneet lisäämään konkreettisesti vastuutaan työllisyydestä, pätkätyöntekijöiden olojen parantamisesta tai nuorten työllistämisestä, ihmettelee SAK:n pääekonomisti Olli Koski.
Koskesta ei ole järkeä, että pohjoismaiset hyvinvointivaltiot kilpailevat keskenään matalimmasta yhteisöverosta.
– Työnantajat ja pääomapiirit saivat valtiovallalta jättipotin ja me työtätekevät maksamme sen. Eniten harmittaa työttömyysturvaheikennys nuorille töitä aloitteleville. Työttömyysturvan piti olla kaikkien työväenpuolueiden sanojen mukaan myymätön, vaan kuinkas taas kävi, kysyy nokialainen Pauli Schadrin Metallin jäsenten ääni-ryhmästä.
Helsingissä vasemmistopuolueiden toimintaan syvästi pettyneet elintarvikelan ay-aktiivit vaativat yhteisessä kannanotossaan linjan muutosta.
– On järjetöntä siirtää yrityksille rahaa isänmaallisuuden varjolla ja perustella toimia työllisyydellä. Harva yritys maksaa veronsa Suomeen ja oikeistopuolueiden kätyrinä toimiminen on saanut duunarit raivon partaalle. Salailu ja kabinettipäätökset ovat vieneet työläisten luottamuksen jälleen kerran.