Tykkäättekö jos mies nimittelee sitä pimpiksi tai pilliksi. ? Vittu sana on omasta mielestäni halventava, millä nimellä te naiset ja tytöt sitä nimitätte. ?
Mitä nimeä naiset ja tytöt käyttävät naisen sukupuolielimestä. ?
17
5307
Vastaukset
- tuutelituut
Ihan sama, miksi miehet sitä kutsuu, itse puhun vaginasta
- P. Imppi
Pimppi, pimppa tai pillu, piparikin käy... En ole koskaan kuullut, että sanottais pilliksi, vai tuliko sulla kirjoitusvirhe?
- 10+11
ite sanon p1lluksi jos läheisten kavereitten kans puhutaan, mutta muuten sanon vaan alapääksi.
- ...................
Se on PILLU.
- sanailija seppo
Useimmin olen kuullut naisteni puhuvan pillusta. Pimppi olis vähä lapsellinen ja vittu taas halventava ilmaisu. Vagina tai emätin kuulostaa taas liian tieteelliseltä. Pillu sopii suuhun niin sanana kuin nuoltunakin mainiosti ja sitä käytän itsekin mieluiten. No pipari on sitten sopivan pikkutuhma kiertonimi, kuten pesäkin. Lukitsen kuitenkin vastaukseksi pillun...
- yhtyminen
sanon emätin ja siitin
- tuoksahdus
toosa, loota, römpsä, rämemajava, aromipesä, sillirasia, lörtsy jne.
- pia hoo
Riippu seurasta ja tilanteesta; vit.sta vaginaan ja kaikkea siltä väliltä
- karsinassa
Pillu on minulle luontaisin nimitys. Mutta pesä siitä sitten seuraava.
Pipari ei vaan onnaa, pimpistä tulee mieleen joku lasten opetusvideo tyylinen, vagina ei ole seksikäs, emättimestä tulee mieleen siat, pimpsa on ihan jees sopii pikkutuhmailuun, römpsä on sanana kiva mutten itse tykkää käyttää..
Ja vittu on minulle vain kirosana, jotenkin tönkönkuuloinen nimitys mielestäni.
Alapää on hyvä sana myös, sopivan neutraali ja sovelias käytettäväksi seurassa. - Löytyyhän näitä
Noh onhan näitä: Pyhä-Miekka, pietarinHalko, jyskytin, jorma, kyrpä, lerssi, lepatin, tuuletin, kopteri, zorro, purppuramiekka, 2-h, punapuu, tulivuori, veitikka, vikke, pippeli, spagetti, lenkki, hk-sininen, ja moni muu.
- n29vee
pill. , vitt. ,alapää, vagina, emätin,
pesä on ehkä ärsyttävin nimitys sille- ddgjgjgjgd
Mä kans inhoon tota pesää, pillusta ja alapäästä puhutaan kavereiden kans, vitustakin joskus
Itse sanon sitä pill.uksi miehen kuullen ja alapääksi kavereiden kanssa puhuttaessa.
Röm.psä on aivan järkyttävä sana. Tuss.usta tulee mieleen villasukka, vagina ja emätin on liian tieteellisiä. Vit.tu-sanasta en ole koskaan tykännyt, minulle se on kirosana enkä pääse siitä yli.- VELJ'MIES
Pillu ja pimpsa.Meidän koiran nimi oli kyllä Pipsa.Talonmies sanoi sitä aina kyllä Pimpsaksi.Epäselväksi jäi,oliko tuolla nimellä jokin järisyttävämpikin merkitys.Hänelle.
- Arvonimet
Pillu on hyvä nimi ja sointuu hyvin suussa. Ei ole liian härski, eikä liian hienosteleva. Miehen elintä kutsutaan meillä sitten munaksi tai mulkuksi.
- Anonyymi
mun alapään nimi on pillu tai torttu...jos tapaan upean miehen,kysyn kiinnostaiskos lasillinen viini mun luona..saat sitten kokenutta torttua.
- Anonyymi
Kiitos kysymästä. Kyllä kiinnostaa
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938108
- 403912
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241380
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html331224Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,311109Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia12980Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29797