miten hän kehtaa!

Arhi kertoi laskeneensa ihan kynällä ja paperilla ja tienneensä osinko% ihan ite ekana.
Ja että hallituksesta ei lähde vaikka päätös ei muutu (koska audi kyyti)
1081
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Minkäs hän sille voi että on ainoa joka osaa laskea prosenttilaskuja. Siis osaahan muut varmasti housuunsa laskea, mutta muut laskut niille tekee kokoomuslobbarit. ja jälkeä syntyy...

Äänestä

Onkohan Paavo laskenut mistä yhteisöveron menetykset otetaan,mitä tasaveroja taas nostetaan?

Äänestä
  • valtion kunnille maksettava avustus vähenee joten kunnallis veroa on nostettava sen takia n.1,4%, köyhemmät kunnat joutuu nostaan ememmänkin.

    Äänestä

Pesusieni.

Äänestä

Hei häloo, herätkää jo!
Arhis on porukan taitavin sumuttaja, vielä Juttaakin pahempi.

Kukaan ei edes huomaa, että Arhis potkaisi tarkoitushakuisesti omaan maaliin. Osinkojen saajien määrän Arhis kyllä tiesi kun oli tekemässä samaa porukkaa koskevan edellisen päätöksen.

Asia on juuri niin kuin puoluesihteeri kävi tv:ssa todistamassa. Arhiksen tempulla vahvistetaan puolueen asemaa. Liekö tarkoitus myös kalastella demarien vesillä?

Täti-tiukka kävi pelastamassa Kyproksen sijoittajat ja Pallopoika-Paavo pelastaa Suomen suursijoittajat. Tämä on kai ihan kivaa?

Äänestä

"Arhi kertoi laskeneensa ihan kynällä ja paperilla ja tienneensä osinko% ihan ite ekana."

Niin, Arhi kertoo tienneensä mikä minimaalinen veroprosentti ko. porsaanreiän kohdalle tulee. Jos ja kun tiesi niin miksi hyväksyi? Puolustelee tekoaan sillä että luuli porsaan reiän OLEVAN VAIN MUUTAMALLE.

Mikä ihmeen peruste se on HYVÄKSYÄ KYSEINEN PORSAANREIKÄ ?

Miksi OSINKOTULOISTA YLIPÄÄTÄÄN 75 % PITÄÄ OLLA VEROVAPAATA ?

Meneehän palkoistakin joka euro verolle, MIKSEI OSINKOTULOISTA ?

Kyllä Paavo on syvältä.

Äänestä
  • Niin että Paavo otti veneen pohjatapin ja heitti pois kun aatteli ettei noin pienen reiän takana voi olla kovin paljon vettä. Aatteli sillai. Vai oliko se Jykä joka käski tehä sillai ja sano ettei sieltä tule vettä paljo minkään verran.

    Äänestä

Audinmäki laski että jos vain muutama hyötyy... SIIS WTF? Muutamalle varakkaalle firmalleko siellä laaditaan lakeja tilaustyönä tyyliin "Jos me saadaan pidettyä opintotuki ennallaan niin kyl me voidaan nyt vastapainoksi jne. jne."

Tasa-arvosta viis!

Äänestä
  • Kyllä se poliitikon on vähän pakko noin toimia, jos haluaa jotain saada aikaankin (vaikka opintotukipäätöksen) eikä vain istua oppositiossa räksyttämässä, mikä tietysti olisi helpointa.

    Paavo mokasi vasta siinä, kun ei heti hiffannut, että porsaanreiästä hyötyjiä on niin paljon.

    Äänestä

Arhinmäki.onnistui vain torjumaan itse tekemänsä päätöksen :)

PS. eikö kukaan ole huomannut, että hallituksen kehysriihen tuloksena huonoimassa asemassa olevia rokotetaan todella rankalla kädellä. Miksi Arhinmäki on tästä hipi-hiljaa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


nyk... kirjoitti:

Arhi kertoi laskeneensa ihan kynällä ja paperilla ja tienneensä osinko% ihan ite ekana.
Ja että hallituksesta ei lähde vaikka päätös ei muutu (koska audi kyyti)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu