Sote, kuntauudistus, tupo, kuntien valtionosuuksien leikkaukset, osinkoverouudistus, Katainen/Himanen tapaus. Siis, pitäisikö nyt tavallisen pulliaisen huolestua? Minusta tämän hallituksen toiminta alkaa täyttämään jo katastrofin ainekset. Mistään ei tule mitään ja esitykset mitä tulee sotivat kansalaisten oikeustajua vastaan. Ajatellaanpa vaikka tätä aluetta SOTE- ja kuntauudistusten kannalta, kertoisiko jokuviisaampi mitä se tarkoittaa tulevaisuudessa.
Pitäisikö huolestua?
Pinna kireellä
5122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ja mitä tekee keskusta ? Vaatii tänään alle 1000 euron osingot verottomaksi.
Parempi se on huolestua vain kotikaupunki Haapavedestä, sehän päättää
asukkaidensa asioista.
Oleppa huolestunut sosiiaali- ja terveyspalvelualue HELMEN toiminnasta. Saatko ne palvelut kohtuullisesti itsellesi tai perheellesi, minä en saa.
Minä odotan ensi vuoden alkua, jolloin kuntalainen saa valita itse, minkä kunnan terveyspalveluihin hakeutuu. Kotikunta maksaa sitten viulut.
Minä oon huolestunu tuosta persujen eduskuntavaalivoitosta, kun se aiheutti noin pahoja seuraamuksia, pettivät meijät äänestäjä juoksemalla pakoon Kattaisen potkuja, jättivät kaiken hunningolle!