Viking Line vaikeuksissa !

http://www.iltalehti.fi/matkajutut/2013040516862737_ma.shtml


Hah hahh, me suomalaiset matkustammekin Tallinkilla, veljeskansamme laivoilla :)
13104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Näin kohtelevat ahvenanmaalaiset lierot suomalaisia.

Äänestä

Toivottavasti menee konkkaan koko paska! Savbo. Tukiaisiahan nämä silti saa. Jos Viking Line menee konkkaan, niin nörtti repii vaikka sata miljardia budjetista suojatyöpaikkoihin jotta saadaan ylläpidettyä "hyvinvointia". ha ha

Äänestä
  • Viking Line ajaa modernilla puhtailla kaasukäyttöisillä aluksilla ja myy vanhat rikkipaskaa oksentavat laivat virolaisille suomalaisten yskittävikisi.

    Äänestä

  • Nykyaikaan kirjoitti:

    Viking Line ajaa modernilla puhtailla kaasukäyttöisillä aluksilla ja myy vanhat rikkipaskaa oksentavat laivat virolaisille suomalaisten yskittävikisi.

    Loisiminen ei kestä loputtomiin. Kunhan muistat sen pikku parasiittini. Kun loppuu matkustajat ja tukiaiset, niin loppuu "hyvinvointinne".

    Äänestä

Viking line ei tosiaan ole suomalainen vaan anti-suomalainen, ahvenanmaalainen.

Ajakoot vaikka p-reiän kaasulla, me suomalaiset ajamme Tallinkilla !

Äänestä
  • Voi voi ni barn, strid så får ni limsa

    Äänestä

snällä lilla, vispa inte mulkan!

Äänestä
  • öö, va månne du skriver? e du psykist störd eller bara en finne som kan ett språk?? hahahha looseeeer

    Äänestä

Minä matkustan Vikingillä. Parempi palvelu ja uudemmat laivat.

Äänestä

Hurriloiselta ei voi muuta vaatikkaan.

Äänestä

Nin,silti he työllistävät myös suuren osan meitä mantereella asuvia suomalaisia jotka puhumme suomea äidinkielenämme.

Äänestä
  • Ei edes prommillen vertaa senkin valehteleva hevosnaamainen sukurutsari.

    Äänestä

Näin kaksi VL:n alusta satamassa Helsingin Kulosaaren rannassa. Toinen oli rekisteröity lippujen mukaan Ruotsin ja toinen Suomeen.
Ruotsin lippu oli jo hieman repaleinen, kun sillä oli niin paljon liputettu.
Suomen lippu taas oli kuin uusi, koska se oli nätisti sidottu johonkin pussiin.
Eli VL haluaa liputtaa vain Ruotsin lipulla, mutta ei Suomen lipulla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


savobo.. kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/matkajutut/2013040516862737_ma.shtml


Hah hahh, me suomalaiset matkustammekin Tallinkilla, veljeskansamme laivoilla :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu