baarit tampereella

missä baareissa tampereella kannattaisi käydä?
olen vasta muuttanut sinne opiskelemaan..
millasia paikat, hinnat, ihmiset niissä?

mikä paras päivä baareilla?
92280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Itse juon kaljani Semaforissa, Alepubissa ja Räpärälläässä, jos olen sillä puolella kaupunkia. Toiselta puolelta löytyy mm. Sputnik ja Vanha Monttu. Paras paikka on ehkä Kuppila kulma, se on vaan aika kallis. Muissa paikoissa käy vaan lähinnä juppeja ja perseennuolijoita, jotka yrittää olla paprempia kuin tavalliset ihmiset. Ja valitsevat seuransa ulkonäön perusteella. Ei hyvä. Kaukana perusmanselaisuudesta. Tervetuloa aitoon ympäristöön.

Äänestä
  • VUODEN HERJA!
    KUkaan täysijärkinen ei käy ko. paikoissa

    Äänestä

  • siis tässä juntin viestissä kulminoituu paikat, jonne ei ainakaan kannata eksyä

    Äänestä

  • vielä.. kirjoitti:

    siis tässä juntin viestissä kulminoituu paikat, jonne ei ainakaan kannata eksyä

    ...sen verran, että kyllä siellä voi ihan käydä alkuviikosta ilman että ahdistaa pahemmin. Viime lauantaina tosin vähän pelotti, oli juntteja joka lähtöön.

    Paikka oli vielä viime kesänä leppoisa ja Kaurismäkeläinen juottola, mutta jossain vaiheessa siitä tuli ihme diskontapainen kammotus... Ei hyvä.

    Äänestä

  • naurut sain kirjoitti:

    VUODEN HERJA!
    KUkaan täysijärkinen ei käy ko. paikoissa

    ..hyvä mies mollaa! Semaforissa ja alessa käyn minäkin, mutta paljolti halpojen hintojen takia..
    Ja kun tuntee ihmiset paikan päällä, myyjiä myöten, niin sehän on kuin kotiin tulisi :)

    Enkä minä ole mikään juntti, ellei sitten pienet tulot minusta junttia tee..?

    Mutta makunsahan se on kullakin, enkä minäkään aina vaan ja pelkästään semaforissa tai alessa istu.. :)

    Äänestä

Miksi tämä sama kysymys kysytään tälläkin palstalla kerran viikossa? Miksi te ette voi selailla viestejä alaspäin, eivät ne baarit päivässä muutu.

Äänestä

Vastaus löytyy sellaisia ei Tampereella ole.
Löytyy vaan joko räkälää (missä huono ilmastointi ja liian täynä) ja pintaliitopaikkaa (jossa liikaa porukkaa ja huono ilmastointi) että kumminpäin vain.

Äänestä
  • Ja sitten löytyy niitä ihmisiä, jotka eivät ole käyneet kuin Senssillä ja Ale-pubissa ja muodostavat käsityksensä sen perusteella.

    Äänestä

  • siis80 kirjoitti:

    Ja sitten löytyy niitä ihmisiä, jotka eivät ole käyneet kuin Senssillä ja Ale-pubissa ja muodostavat käsityksensä sen perusteella.

    kummassakaan ole käynyt kertaakaan. enemmän kaipaan jotain erillaista menoa tampereelle..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


n82 kirjoitti:

missä baareissa tampereella kannattaisi käydä?
olen vasta muuttanut sinne opiskelemaan..
millasia paikat, hinnat, ihmiset niissä?

mikä paras päivä baareilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu