Separatistien uusin

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013040616867186_uu.shtml

Poliisien autot ja virka-asut halutaan vaihtaa, jotta ne eivät näyttäisi suomalaisilta.
553
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lukeeko Ahvenanmaan poliisiautoissa POLIISI - POLIS ??? Jos ei lue, MIKSI EI LUE ???

Äänestä

Oikeesti, jos suomalaisuuden liitossa on outoa porukkaa, niin kyllä tuo ahvenien maakuntahallitus voittaa sen mennen tullen. Koko putiikin tarkoitus on ilmeisesti keksiä keinoja, miten saataisiin kitkettyä kaikki suomalaisuuteen tai suomen kieleen liittyvä pois! Nimenomaan maakuntahallitus halusi poistaa suomenkieliset nimet suomalaisista(!) kartoista ja nyt sama porukka haluaa poistaa poliisiautoista Suomeen viittavan värityksen! Onko ne oikeasti ihan fanaattisia ruotsalaisnationalisteja?

Äänestä
  • Miten SL:ssa on muka "outoa porukkaa"?

    Koska uskaltavat AINOANA järjestönä Suomessa puolustaa valtaväestön kielioikeuksia?

    Minusta ainoa outo asia on se, että SL on ainoa sellainen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.6. kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013040616867186_uu.shtml

Poliisien autot ja virka-asut halutaan vaihtaa, jotta ne eivät näyttäisi suomalaisilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu