Kuutit pyrkii jo pihapiireihin.Vaarallisia pienille lapsille

Sirkka-Liisa Anttila oli enemmän kuin oikeassa kun halusi rajoittaa Norppa ja kuuttikantaa. Nyt näistä ei ole vaaraa pelkästään kalastuselinkeinolle vaan myös suoranaista vaaraa ihmisille.

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/470855/Pellolla ryominyt kuutti vietiin hoitolaan Naantalista
1391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Jos ne ehtii laumautua susien tai talitinttien tapaan, niin karu on suomalaisen miehen kohtalo. Nyt Hilda ja lapset levittämään piikkilankaa ja verkkoja pelloille!
Maamiehen kukkaro ei enää veny kuuttilaumoja elättämään, missä on elämisen oikeus maaseudulla!

Äänestä

Alkaa vesistöt niin olla saastunieta, että kuutitkin niistä lähtee livohkaan.

Äänestä
  • Pelloilla vähemmän lehmänpaskaa kuin vesistöissä.

    Äänestä

  • Eikös se Talvivaara juuri aloittanut vesistöjen tuhoamisen?

    Äänestä

ei saa pelolle levittää, mutta vesistöihin saa.
Ja myös levitetään.

Äänestä
  • Kuutti pellolla on ihmisuloste...?

    Äänestä

Knuutin eivät pyöri pihossa susien ja kannabishöyryissä olevien viherhippinen tapaan.

Äänestä
  • Mutta laumaantuuko Knuutti susien tapaan? Onko pellolle enää menemistä, tai ainakaan ilman tukea?

    Äänestä

  • Minusta Mikko Alatalolla ei ole yhtään hyvää laulua. Joku liippaa läheltä hyvää, mutta liian teennäisiä nekin. Teeskentelyä.

    Äänestä

  • Imelä tyyppi on kirjoitti:

    Minusta Mikko Alatalolla ei ole yhtään hyvää laulua. Joku liippaa läheltä hyvää, mutta liian teennäisiä nekin. Teeskentelyä.

    Mutta kyllä juntit niitä ostaa ja kaikki kuulijat on kepulaisia.

    Äänestä

  • suihketta kainaloon kirjoitti:

    Mutta kyllä juntit niitä ostaa ja kaikki kuulijat on kepulaisia.

    Oli se takavuosina komeaa katseltavaa televisiosta, kun sadat Tampereen kepulaiset kokoontuivat viikottain joka kesä Tammerkosken sillan viereen kuuntelemaan Mikko Alataloa ja riehaantuivat jopa itsekin laulamaan hänen kanssaan.

    Mutta olivatko myös ne miljoona televisionkatsojaa kaikki kepulaisia?

    Äänestä

Korpilaki astuu voimaan kaikessa ankaruudessaan, keskusta ei anna armo, varsinkaan pellolle tuleville kuuteille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei aprillipilaa kirjoitti:

Sirkka-Liisa Anttila oli enemmän kuin oikeassa kun halusi rajoittaa Norppa ja kuuttikantaa. Nyt näistä ei ole vaaraa pelkästään kalastuselinkeinolle vaan myös suoranaista vaaraa ihmisille.

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/470855/Pellolla ryominyt kuutti vietiin hoitolaan Naantalista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu