että mun pitikin suhun ihastua...
a Juukelin Saakkeli
vietiiin 100-0
15201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
niih, ei se aina Sydän kuuntele Järjen ääntä;)
Ihastuminen ei vielä niin vaarallista ole, mutta annas olla kun rakastut, sitten on kaikki sekaisin. Ihastuminenkin on ihan jees tunne, mutta niitä nyt tulee ja menee, mutta rakastuneena toinen pyörii mielessä yötä päivä, eikä juukeli saakeli jätä rauhaan..
olen eläissäissäni ihastunut miljoona kertaa, mutta rakastunut vain kerran..ja se tunne eroaa pelkästä ihastuksesta sen voin sanoa.
mun rakastuminen vei käsinkirjoitustaidonkin :), onneksi sattui työkaveri
oleen lähellä ja hän kirjoitti puolestani asian ylös, sus siunakkoon
mikä olotila!
me vaimot ollaan siinä asiassa hyviä, kun tykätään niin noista käsitöistä ja autetaan miestä vaikka suullamme tarpeen tullen :D
onko kivaa kirjoitella keskenään;DDDDDDDDDDDD
hyvä vaan ja olla hiljaa kun huudetaan :o))
ja taas ...etkö voisi tehdä omia aloituksia, en olisi halunnut sua siihen höpöttämään...kun varmasti ymmärsit, ettei tämä sulle ollut.
mua ottaa ja kuuppaan tuo lm
mietin samaa..liian pikään jatkunut.. voivottelut ei oikein auta.
Niinpä. Asiat ja pyrinnöt on vietävä loppuun asti. Joka leikkiin ryhtyy..ja silleen..; )
niinkö teit ???
Niihän mie tein ja teen.Mie oon toiminnan miäs.Kun toimeen tartutaan, niin tapahtuu. Näin männöö. : )
Se noppa on sulla.. ;) siitä heittämään vaan.. ei tehä yksin kertaisista asioista enää vaikeita..mä vaan haluaisin että olis..hauskaa.
lm
heheh, kukapa kissan hännän nostaisi, ellei...;DDDD