Saatko vain pieniä voittoja?

tässä syy

Vaikuttaa siltä että 'hyvän tahdon'-pelipaikassa tekniikka mahdollistaa pelaajakohtaiset asetukset voittojen suhteen tai sitten manuaalisen pelien näpelöinnin. Kaikkien kokeiltujen pelien kohdalla voi todeta että mitään suurempaa voittoa ei tipu vaan ainoastaan pieniä ja useimmiten ei niitäkään. Ei tuollainen pelitoiminta perustu satunnaisarvontageneraattoriin vaan silkkaan huijaukseen, röyhkeyteen, kieroiluun ja rosvoukseen.
Todella suuret voitot 'suosivat' useimmiten samoja tahoja. Vai että 'sattumaa' hahahahaaaa?

6

314

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No siis ne voitot ovat todennäköisyyteen lian pieniä ja palautusprosenttikin vain 90%. Siksi häviää pidemmän päälle(Laskemalla yhteen kaikki pelikerrat ja pelipäivät) varmasti ihan satunnaisella arvonnalla.

      Suuremmat voitot ovat taas hyvin epätodennäköisiä siksi ne osuvat harvoin, mutta kuitenkin on mahdollista, että suuri voitto osuu lyhyen ajan sisään samalle henkilölle, mutta jos sama henkilö jatkaa pelaamista tulee hänelle väistämättä vastaan jossain vaiheessa myös tappioputki ja myös hänkin häviää pidemmänpäälle varamasto kun hän pelaa alle 100% palauttavaa peliä. Varainssi on suurta!

    • No se on voi, voi

      Aloita sinäkin hauska ja hyödyllinen ZUMBAAMINEN !

    • missäsatunnaisuus

      Pelasin nettikasinolla pienellä panoksella; sain kerättyä 150e kasaan pienehköillä voitoilla. Nostin panoksen 2.5e. Vei 150e antamatta kuin kerran 11e. Satunnaisuuttako(kö)?? Miten se satunnaisuus muuttuu kun nostaa panosta, eikös sen pitäisi olla ihan sama kuin pienellä panoksella. En odottanut 'jättivoittoa' mutta yksi voitto 50 kierrokseen on vähän ihme kun pienellä panoksella tuli ainakin 20 voittoa samaan kierrosmäärään...tätä vähän kyllä ihmettelen!!!???

      • satua on...

        tuokin on huomattu....jos aloitat pienellä panoksella ja muutat sen suuremmaksi....taatusti ei voittoja.


    • juupa100

      kaikenlisäksi olen huomannut että net entin pelit antaa isompia voittaja alimmalla panostusluokalla eli yleensä se on alle 50centtiä kun nostat euroon tai yli voitot joka loppuu tai ainakin menee todella kauan ennekuin antaa mitään jopa vie kaiken.

    • mora-ali

      ray on kaksnaamasin pulju maailmassa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      65
      1350
    2. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      73
      1296
    3. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      8
      990
    4. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      936
    5. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      929
    6. 50
      843
    7. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      38
      793
    8. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      84
      766
    9. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      42
      756
    10. 77
      755
    11. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      53
      718
    12. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      691
    13. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      141
      665
    14. Nyt kaatuu Kuisla

      Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee
      Seinäjoki
      30
      636
    15. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      55
      615
    16. Pystyisitkö liikkumaan

      Tai tapailemaan kaivattuasi julkisesti?
      Ikävä
      62
      597
    17. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      95
      541
    18. Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni

      Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?
      Sastamala
      23
      528
    19. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      58
      520
    20. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      514
    Aihe