Tuu Paavo pois, siel on peli.
Eikö jo kasi maalia omiin riitä.
Vai onko nykyisen vasemmisto enemmistö Asianajajia Lääkäretä ja suuryrittäjiä.
Paavo tämä seuraava on henkilokohtaisesti sinulle.
Kun yksi puuttuu, niin se mukana kaikki.
Eikö jo kasi maalia omiin riitä.
Vai onko nykyisen vasemmisto enemmistö Asianajajia Lääkäretä ja suuryrittäjiä.
Paavo tämä seuraava on henkilokohtaisesti sinulle.
Kun yksi puuttuu, niin se mukana kaikki.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Eksää tiennyt Vasemmistoliitto on kapitalistien puolue. Ex-puheenjohtajakin siirtyi
lääketeollisuuden lobbariksi. Paavolle on jo hyvä vakanssi luvattu.
150.000 osingoista vero on 7,5 %. Köyhinkin duunari maksaa 25 %.
Paavo pitää joukot sorronyössä.
Jos on fiksu kuten Siimeskin lienee ollut niin yksi kun hylkää niin toinen on fiksumpi ja ottaa. Suvi-Annen hyllytys oli pelkästään tappiota vasureille. Jos vielä pyritte sivuuttamaan Paavon niin SKP:n kohtalo siintää seuraavien vaalien jälkeen.
Me kun olemme kaikki samassa veneessä samalla pallolla niin sitä kuvitelmaa joka viime vuosisadan alkupuoliskolla luotiin ja jota vielä jotkut sen loppupuolellakin kuvittelivat vasemmiston eduksi niin se on muuttunut sen tappioksi. Maailma on rajallinen joten siinä pitää osata myös elää rajallisesti eikä jatkuva nousu johon aiempi vasemmistopolitiikka nojautui ole edes mahdollinen.
Saathan sinäkin nostaa osinkosi vastaavalla prosentilla joten ei kun sijoittamaan, laita tupakki ja viinarahat sekä lomarahasi sijoituksiin niin siitä se alkaa ja muutaman vuosikymmenen jälkeen voitkin heittäytyä oloneuvokseksi harrastelemaan mitä ikinä haluatkin jos vaan terveyttä piisaa.
Jotta sinäkin saisit töitä pitää olla porkkanoita jotta joku varojaan sijoittaisi sinunkin työpaikkaasi ja saisit sitten kunnian maksaa veroja enemmän kuin mitä sossu antaa sinulle takaisin.
Mites ne ,jotka on perinnyt ja nostelee laiskana verottomia osinkoja?
Jokohan Suvi-Anne saa eläkekaton aikaiseksi nykyisessä virassaan, tuskin kun mahtava eläke odottaa häntä itseäänkin, mahtaako 20.000 euroa kuussa riittää.
Suvihan johtaa sitä työeläkeyhtiöiden liittoa ja Veikkausta muistaakseni hallitustasolla.
Veikkaus olis ihan kiva paikka Arhinmäelle jalkapallomiehelle?