Harmi, kun kaupunki ei kunnioita säätiön ja testamenttien jättäjien tahtotilaa. Ollaan myymässä vanhuksille tarkoitettu asunto ja metsätyömieskoti. Asunnon tuotto mennee suoraan kaupungin pohjattomaan kassaan eikä ole siten osakkeen luovuttajan tahdon mukainen ele. Samoin on metsätyömieskodin kanssa. Luultavasti myydään pienellä rahalla jollekin keinottelijalle. Miksi luottamushenkilöt eivät tee mitään vaan hiljaa hyväksyvät. Kuka testamenttaa enää kaupungille jatkossa?
Testamenttien ja lahjoittajien tahto
toiminta pysäytettäv
13162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Luottamushenkilöiden tahtotila on mahdoton, koska sitä tietotaitoa ei yksinkertaisesti ole ja näin ollen puuttuminen mihinkään aiottuun viranhaltian toimenpiteeseen ei uskalleta puuttua. Yhteiskunta on yksittäisen ihmisen kohdalla täysin tunteeton ja kaikki perustuu ahneuteen, sekä vallan, että omaisuuden suhteen, tämä on ja aina tulee näin olemaan. On häviävän pieni ero diktaattorin, tai demokraattisesti hankitun vallan käytöllä, valta on sillä joka vallankahvassa on, eikä se muuksi muutu.
niinpä niin valta ja muutos. Kun on näitä muuttuvia osasia ylen paljon niin pitäisi luottamushenkilöiden kuiteski kyetä ottamaan asioista selvää ja seuraamaan valppaana tilanteita. Vaikka Korpista usein parjataan niin taitaa juuri hän olla ainoita, jotka haistavat vääryydet, epäkohdat ym. Lainsäädäntökin tuntuu oelvan kohtuullisen hyvin hallinnassa. Kannattaisi Markkua enempi tukea vaikkapa henkisesti. Mieshän yrittää kovasti.
Väärät päätökset pitää tutkia. Valitukset esim. sosiaaliasiamiehelle ei usein päätöksiä muuta, mutta viemällä sosasiamiehen päätös oikeusasiamiehen tutkittavaksi on jo askel eteenpäin.
Näillä on käsittelyvaiheessa jo se positiivinen vaikutus, että alkavat varomaan hölmöilyä ja muuta överi jää tekemättä.
Laittakaa sähköpostia asioista jotka mielestänne on väärin hoidettu, kaikki mahdolliset faktat, autan mielelläni mafianpurku talkoissa!
[email protected]
Nimellä tai ilman, asia ratkaisee jatkotoimet, ei ilmoittaja!
Voisko käydä asiat huutamassa K...Jaakon luona.
meneekö perille.
Jaakko K...? en heti osaa yhdistää kenestä on kyse. Selkeä kirjallinen ilmaisu ainakin minulle tulee varmemmin perille. Huutaminen ei taida tänne kuulua:)
pitääpä laittaa tulemaan postia.
Tietoista toimintaa harmaalla alueella. Tähän pitäisi valtuutettujen puuttua. Mitä tekevät persut. Ilakoivat mamuasioilla ja kantaväestön asiat jäävät hoitamatta.
Sinne metsätyömieskotiin voisi ohjata pakolaisia. Se on syrjässä joten sielläpä turvassa olisivat.
Voisi antaa niiden perustaa sinne työkansan kommuunin.
Shoolle vois laittaa pkorea videoita,niistä se tykkää.
Olen kyllä seurannut mielenkiinnolla uutisia p-koreasta.
Ihan omatoimisesti, osaan kaiken tarvitsemani hakea itsekkin.
Siellä lieksassa nyt kuitenkin taitaisi olla muitakin murheita kuin minun videonkatselu.
Voisitte esim. hommata kuulolaitteita ja lukulaseja päättäjillenne!
Kuullunymmärtämis tulkkeja siellä myös tarvitaan!
Siellä lieksassa....
Aijemmin pyysi lähettämään sähköpostiinsa
Laittakaa sähköpostia asioista jotka mielestänne on väärin hoidettu, kaikki mahdolliset faktat, autan mielelläni mafianpurku talkoissa!
Korpijaakonkadulla asuu yhdessä K-jaakon kanssa.
P-korean videoita vaan kaverille, tykkää niistä.
Minä teen semmosen testamentin, että lieksalaiset ei ainakaan saa mtän.
se on hyvä.että maahanmuutaajat saa.
Kiitos..kiitos ja vielä kerran kitos !!!