eikö paraisilta löydy ketään yrittäjä henkistä joka vois avata ns. huolto-aseman.siitä on huutava pula.täällä on paljon ihmisiä jotka haluais huolto palvelua autoonsa ,esim. ilmaa renkaisiin tuulilasin pesun jne. eikö löydy yrittäjää myös samaan kahvila joka ois edes joskus auki.
palvelut paraisilla
auvo1
3
170
Vastaukset
- Huoltis Fani
Kyllä Paraisilla on ollut montakin palvelevaa huoltoasemaa mutta saiturit asiakkaat tankkasivat automaateista.Ei kenenkään yrittäjän talous sellaista kestä että keväällä ja syksyllä antaa renkaisiin ilmaa.Akut hakevat Biltemasta kaarinasta ja lasinpesunesteet Honkkarista.
- pappakin
yrittäjiä kyllä löytyy mutta paineilmalla jalasinpesulla ei elä
- Yrittäjä
Ei se riitä että on yrittäjähenkinen, sillä tosiasia on että yrittäjänkin pitää saada siitä elantonsa, ei kukaan hyväntekeväisyydellä elä sillä sitähän se olisi täällä Paraisilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4653198Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1472318- 1352162
Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel321650Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71555Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2111385Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1721358- 81136
- 571106
- 71847