Tohmajärven tollot

T.T1000%

Mitä mieltä ootte, kun teitä sanotaan Tohmajärven tolloiksi?

Mitenkä moni sataa prosenttisesti pitää paikkansa?

4

460

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • janis petke

      Ainaki sata, onko miten tolloo tulla siitä tänne kyselemään.

    • Ulukopaikkakunnasta

      Tohomajärvellä on sama meininki kuin Liperissä. Demarit tuhoavat näköjään kaiken hyvään tähtävään kehityksen. Olen aina luullut, että kepulaisia kohtaan tämä kehitys on ollut aina, mutta nyt hampaissa myös muut, kokoomukselaisetkin. Tohmajärvi on aattellisten idealistien kehto, ei kukaan ole Tohmajärvi-puoluetta. Eletään ja vaikutetaan niinkun vuonna 1918 ja valtakunnan poliittisen tason lailla ja huonomminkin. Pakkoliitos vaikka Suojärven piiriin, niin rupeaa hommat menemään samaa rataa niinkuin nytkin..Karjalaisen uutisissa usein jonninjoutavasta väännöstä joko Liperissä tai Tohmajärvellä. Asiat ei etene teillä, mutta politiikka jyllää ja viisasta riittää kaikissa puoluessa, mutta kissahiiret löytyvät kepusta ja demareista.

      • ml213.

        Eikös valtataisteluun juuri kuulu, että etsitään vaikka vastapuolesta vaikka tikusta asiaa, jotta voidaan valittaa korkeimpiin oikeuksiin jne..... Siis kuisan tekoa pienistä asioista.
        Näin käyttäytyen ne suurten asioiden hoito etääntyy,- puhumattakaan asioiden ymmärtämisen tasosta.

        Näpräähän kokeeksi viikko jostain sanan käänteestä, niin kohta unohtuu jo kaikki muut asiat. Tavallaan neuroosista on kysymys. Pakkomielle takertua vähäiseen asiaan.


      • ml213.
        ml213. kirjoitti:

        Eikös valtataisteluun juuri kuulu, että etsitään vaikka vastapuolesta vaikka tikusta asiaa, jotta voidaan valittaa korkeimpiin oikeuksiin jne..... Siis kuisan tekoa pienistä asioista.
        Näin käyttäytyen ne suurten asioiden hoito etääntyy,- puhumattakaan asioiden ymmärtämisen tasosta.

        Näpräähän kokeeksi viikko jostain sanan käänteestä, niin kohta unohtuu jo kaikki muut asiat. Tavallaan neuroosista on kysymys. Pakkomielle takertua vähäiseen asiaan.

        Siis tuo edellinen viestini koskee kaikkia puolueita ja erikoisesti puolueellisesti ajattelevaa ihmistä. Ihmistä, jonka mielikuviin ei kuulu ajatus. Tehdä ja rakentaa yhdessä ympäristöä ja yhteiskuntaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6428
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      360
      5974
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2893
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2348
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      2018
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1774
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1653
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1320
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1217
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1158
    Aihe