Rahoitatko kurjuutta
Mikä on helluntailaisten suhtautuminen Romanian kerjäläisiin?
Välitämmekö lähimmäisistänne, että tahtoisimme lopettaa kurjuuden? Miten auttaismme kerjäläiset pois kaduilta? Olisiko tässä ohjelman aihetta.
Kaduillamme on kerjäläisiä, koska heille annetaan rahaa. Ajattele asiaa. Kerjäläisille rahaa antavat ihmiset ovat kerjäläisten alhaisen aseman tukijoita. Kerjäläisiä ei olisi, jos ei olisi ihmisiä, jotka antavat heille rahaa.
"Heittämällä lantin katukerjäläiselle osoitat tukesi kerjäämiselle, etkä näin ole auttamassa kerjäläistä ihmisarvoiseen elämään!!"
Ymmärtäkäämme, että kerjäläisiä ei olisi ellei kukaan antaisi heille rahaa.
Varma asia. En voisi enää auttaa surkeita kerjäläisiä pysymään surkeudessaan, kerjäläisinä.
Kerjäläisten tukijat auttavat kurjuutta eteen päin.
Eikö TV7. ota kantaa kerjäämiseen?
5
413
Vastaukset
- äijänkänttyrä
Ei TV7:n eliittiryhmän tartte ottaa kantaa kerjäläisasiaan, koska se ei tunne tarvetta siihen. Ja kun mediatyössä saa paremman liksan, niin pysyy etusijalla eliittipiirien pidoissa.
Ojareksen puulaaki jakaa Raamatun sanaa köyhille.
Hurstin poika huoltaa köyhiä vähäosaisia aineellisesti.
Noin se jako oikein menee. - voi kurjuutta....
Luin erään kirjan, valitettavasti en nyt muista nimeä. Sen oli joku toimittaja kirjoittanut. Saan myös Patmos-postia Romanian ja Bulgarian kerjäläisistä. Emme voi kuvitella sitä kurjuuttta, missä siellä eletään. Kaatopaikan vierellä on pahvista ja kaikesta romusta kyhättyjä hökkeleitä, joissa asuu suuria perheitä. Lapsilla ei vaatteita, likaa kylmyyttä ...Siinä kirjassa oli jäljitelty joitain Suoessa kerjääviä jotka asuvat noissa hökkeleissä.
Mielellään lanti antaa jos tietää millaisista olosuhteitsta nämä kerjäläiset tulevat.
On hyvä sanoa, kun itsellä ei ole koskaan ollut nälkä, vilu, on puhtautta, vettä, lämpöä .... Noiden Suomessa olevien Romanian kerjäläisten saamat rahat menevät mafiamiehille. Ei kerjäläisille pidä rahaa antaa.
Tv7 ei tietenkään halua ottaa kantaa kerjäämiseen. Onhan uskovaisten kerjäläisille annettu raha pois Tv7:n tukemisesta.- Mika212
TV7:lla pyörii Ruokkikaa nälkäiset -niminen ohjelma, jonka kautta kerätään rahaa eri maissa asuville köyhille ihmisille. Eli kyllä köyhiä tuetaan TV7:n kautta. Mutta järjestäytynyttä kerjäämistä ei tueta, jossa rahat voivat päätyä rikollisten käsiin.
- jÄRJESTETTYÄ
Mika212 kirjoitti:
TV7:lla pyörii Ruokkikaa nälkäiset -niminen ohjelma, jonka kautta kerätään rahaa eri maissa asuville köyhille ihmisille. Eli kyllä köyhiä tuetaan TV7:n kautta. Mutta järjestäytynyttä kerjäämistä ei tueta, jossa rahat voivat päätyä rikollisten käsiin.
RIKOLLISTA TOIMINTAA TUODAAN MAAHAN KERJÄLÄISIÄ JA PUKUMIEHET KORJAAVAT RAHAT ETTÄ SELLAISTA MAFIAA SUOMESSA
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään17716242Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903765Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,1373054Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu261769Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2791514Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?551471Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1591407Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151314Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141274- 811101