Eikö TV7. ota kantaa kerjäämiseen?

Ei rahaa kerjäläisil

Rahoitatko kurjuutta

Mikä on helluntailaisten suhtautuminen Romanian kerjäläisiin?

Välitämmekö lähimmäisistänne, että tahtoisimme lopettaa kurjuuden? Miten auttaismme kerjäläiset pois kaduilta? Olisiko tässä ohjelman aihetta.

Kaduillamme on kerjäläisiä, koska heille annetaan rahaa. Ajattele asiaa. Kerjäläisille rahaa antavat ihmiset ovat kerjäläisten alhaisen aseman tukijoita. Kerjäläisiä ei olisi, jos ei olisi ihmisiä, jotka antavat heille rahaa.
"Heittämällä lantin katukerjäläiselle osoitat tukesi kerjäämiselle, etkä näin ole auttamassa kerjäläistä ihmisarvoiseen elämään!!"

Ymmärtäkäämme, että kerjäläisiä ei olisi ellei kukaan antaisi heille rahaa.
Varma asia. En voisi enää auttaa surkeita kerjäläisiä pysymään surkeudessaan, kerjäläisinä.
Kerjäläisten tukijat auttavat kurjuutta eteen päin.

5

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äijänkänttyrä

      Ei TV7:n eliittiryhmän tartte ottaa kantaa kerjäläisasiaan, koska se ei tunne tarvetta siihen. Ja kun mediatyössä saa paremman liksan, niin pysyy etusijalla eliittipiirien pidoissa.

      Ojareksen puulaaki jakaa Raamatun sanaa köyhille.

      Hurstin poika huoltaa köyhiä vähäosaisia aineellisesti.

      Noin se jako oikein menee.

    • voi kurjuutta....

      Luin erään kirjan, valitettavasti en nyt muista nimeä. Sen oli joku toimittaja kirjoittanut. Saan myös Patmos-postia Romanian ja Bulgarian kerjäläisistä. Emme voi kuvitella sitä kurjuuttta, missä siellä eletään. Kaatopaikan vierellä on pahvista ja kaikesta romusta kyhättyjä hökkeleitä, joissa asuu suuria perheitä. Lapsilla ei vaatteita, likaa kylmyyttä ...Siinä kirjassa oli jäljitelty joitain Suoessa kerjääviä jotka asuvat noissa hökkeleissä.
      Mielellään lanti antaa jos tietää millaisista olosuhteitsta nämä kerjäläiset tulevat.
      On hyvä sanoa, kun itsellä ei ole koskaan ollut nälkä, vilu, on puhtautta, vettä, lämpöä ....

    • Noiden Suomessa olevien Romanian kerjäläisten saamat rahat menevät mafiamiehille. Ei kerjäläisille pidä rahaa antaa.

      Tv7 ei tietenkään halua ottaa kantaa kerjäämiseen. Onhan uskovaisten kerjäläisille annettu raha pois Tv7:n tukemisesta.

      • Mika212

        TV7:lla pyörii Ruokkikaa nälkäiset -niminen ohjelma, jonka kautta kerätään rahaa eri maissa asuville köyhille ihmisille. Eli kyllä köyhiä tuetaan TV7:n kautta. Mutta järjestäytynyttä kerjäämistä ei tueta, jossa rahat voivat päätyä rikollisten käsiin.


      • jÄRJESTETTYÄ
        Mika212 kirjoitti:

        TV7:lla pyörii Ruokkikaa nälkäiset -niminen ohjelma, jonka kautta kerätään rahaa eri maissa asuville köyhille ihmisille. Eli kyllä köyhiä tuetaan TV7:n kautta. Mutta järjestäytynyttä kerjäämistä ei tueta, jossa rahat voivat päätyä rikollisten käsiin.

        RIKOLLISTA TOIMINTAA TUODAAN MAAHAN KERJÄLÄISIÄ JA PUKUMIEHET KORJAAVAT RAHAT ETTÄ SELLAISTA MAFIAA SUOMESSA


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      73
      3494
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1941
    3. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1299
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      134
      1156
    5. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      100
      1053
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      106
      985
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      68
      981
    8. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      964
    9. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      945
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      846
    Aihe