Ankkurin Preludin asunnoissa käydään ilman lupaa

Aina jotain ilkivaltaa, solmutaan sälekaihtimen narut, vedellään tietsikan jodot irti, imurinputket väännetty, taulu tiputettu, pöntössä kuset ja paskat.
Kiinteistöhuoltomiehet on muutenkin suhtautuneet vihamielisesti koko ajan kun on ollut meidän taloyhtiössä, vaikka en juuri missään tekemisissä ollut ASUKKAATHAN NE PALKAT MAKSAA,
4139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tosi pönttö asukas olet jos et tee mitään asialle. Ei kenelläkään ole oikeutta tulla tekemään ilkivaltaa kotiisi, olkoon sitten huoltomies tai mikä vain. Kamera vain piiloon missä on mielellään liiketunnistin. Niitä saa pieniä halvalla tai sitten riistakamera. Sen jälkeen poliisin juttusille kun huoltomies jää kiinni jostain töihin kuulumattomasta.

http://www.clasohlson.com/fi/Langaton-valvontakamera-ja-3,5":n-värinäyttö,-Exibel/Pr364791000

http://elektroniikka.nettikauppaa.fi/valvonta-ja-vakoilutuotteet/

http://www.euro1supply.com/valvontakamerat-c-2655.html?language=fi&gclid=CN-d9oW0v7YCFWTMtAodzEQAew

Äänestä

Rauni Leena Luukaselle käy aina samalla lailla. Ne on vaan avaruusolioita jotka käy.

Äänestä

missä on tämä paikka?joku uus mesta vai?

Äänestä

Taitaa olla joku psykiatrinen osasto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poliisille asiaa kirjoitti:

Aina jotain ilkivaltaa, solmutaan sälekaihtimen narut, vedellään tietsikan jodot irti, imurinputket väännetty, taulu tiputettu, pöntössä kuset ja paskat.
Kiinteistöhuoltomiehet on muutenkin suhtautuneet vihamielisesti koko ajan kun on ollut meidän taloyhtiössä, vaikka en juuri missään tekemisissä ollut ASUKKAATHAN NE PALKAT MAKSAA,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu