Harmi homma, mutta tietääkö kukaan mitä on tulossa tilalle?
MLL:n lähtö Huvituksesta
31
3555
Vastaukset
- siitä tuleepi
harjoittelurata, jolla Niko-poika opettelee pitämään auton ajoradalla, ja mikä tärkeintä, pyörät alaspäin.
- rallifanifanitalli
se olisikin oiva paikka, voisi persaukiset seurata
- Täsä mä ole
Juu ja kebab -paikka ja juottola siihen kulmaan.
- Mokien moka
Yläne teki aikamoisen mokan, kun ei ostanut Huvitusta, silloin kun siihen oli mahdollisuus.
- utelen
Totta on, oli aika iso moka. Mahtaako olla nyt myynnissä? Paitsi ettei siihen enää ketään MLL:n kaltaista voi saada.
Lähemmäs 100 työpaikkaa lähti kunnasta ja vielä kerrannaisvaikutus siitä mitä lähialueen palveluja käyttivät :(- juu u
eipä olis kannattanu päästää tuollaista kultakaivosta moiselle pyrkyrille ja oman edun tavoittelejalle kuin Nieminen on.
- joo o
juu u kirjoitti:
eipä olis kannattanu päästää tuollaista kultakaivosta moiselle pyrkyrille ja oman edun tavoittelejalle kuin Nieminen on.
Pitänee tarkistaa sivistyssanakirjasta, onko sanan 'pyrkyri' merkitys muuttunut hiljattain...
- Täsä mä ole
Nyt kuulin, et siihen tulee kolmantena yrityksenä thai-hierontapaikka saunalla.
- ...
Olen kuullut huhuja että siihen olisi tulossa ilmaisklinikka alkoholi- ja huumeriippuvaisille... Tämä toisi kyllä lisää työpaikkoja Yläneelle, mutta ei varmaan niin hyvä juttu asukkaiden mielestä...
- Tapani Kansalainen
Ai ei oo hyvä juttu asukkaiden mielest, et saavat ilmatteeks apua ongelmaan?! :o Tietty, jos sinne joitain pakotetaan ja eivät tiedosta ongelmaansa, ni sit ymmärrän!
- Pentti Köyri
Katso tämä video, se kertoo enemmän kuin tuhat sanaa. http://www.youtube.com/watch?v=VSWGy-heYS0
- Tapani Kansalainen
Mahtava leffa! Kerra tota katsoes naururemakan aikana pääs pieru ja tietty sit samal lusikalline kakkaa sohvalle!!
- Harmi homma
Joo, nyt se on loppu. Mistäs löytyis paikkakunnalle uusi yritys, joka työllistäisi suoraan 100 ihmistä ja vielä välillisesti enemmänkin.
- ei mistään
Ei mistään
- Täsä mä ole
Joku vois aloittaa siin yrittäjänä ja laittaa jonkun Logomon-tyylisen virityksen. Nimi vois olla vaiks Mologo. Vois tarjota tilat halvemmal eim. Voice of Finlandille. Tai sit joku Leaf Arenan tyyline. Ei oo tääl päi kilpailuu ainakaa.
- ole vaa
ootko koskaan käyny paikalla, ei taida onnistua
- onkos huvitus
vielä tyhjillään? taitaapi olla aika tyyristä lystiä.
- Täsä mä ole
En oo Turuust sinne menny kattelee, vaiks Pöytyäl on tullutki ajeltuu. Pienel fiksauksel saa mitä vaan ja olishan siin työllistävä vaikutus. Sais alkoholisoituneet työttömät raksamiehet töitä hetkeks.
- hah haa
Eipä viksailla, on suojelukohde.
- Stadilaine
näytää olevan myynnis, makee paikka. halvalla lähtee
- Ex Yläneläinen
Nyt on Jethrolla näytönpaikka!
- maaalainen
Hah, halvalla lähtee joo. Purkukuntoiset homeiset rivarit, kaikki muu myös huonokuntoisia mutta suojelukohteita. Järvi myöskään ei kovin kummoisessa kunnossa. Metsistä viety puut. Haluaisin todella nähdä, että joku maksaa siitä 4 miljoonaa. Ei Nieminen itsekään maksanut kuin millin.
- juuu-u
Eikös edellinen vuokralainen lähtenytkin sieltä homeisten tilojen ja riistovuokran takia muistaakseni
- joopa joo
Koska huvituksesta on tullut suojelukohde? Lehdessä luki että se oli Nieminen joka purki vuokrasopimuksen ei vuokralainen.
- Ei lehdestä luettu
Kyllä tietyt rakennukset ovat olleet suojelukohteita jo vissiin useamman vuosikymmenen. Syy miksi vuokralainen lähti oli juuri se, että vuokrattava ala pieneni vuosi vuodelta kun homeiset tilat saivat totaalisen käyttökiellon, mutta vuokra pysyi samana. Onnea vaan sille joka tuon ostaa...
- Nieeminem
Lähtiks Tapani kakka-tahra helpost sohvast putsauksel?
- katainenjykke
Olin nuoruudessani useinkin kyseisessä paikassa.
Mitenköhän tämä home voidaan oikein todistaa, tietääkseni vuokralaisen pyynnöstä tehtiin useita kokeita ja mittauksia mutta ikinä hometta ei löytynyt.
Ja kyllä se taisi niin olla miten lehdissäkin joskus luki että vuokralainen irtisanottiin niemisen toimesta. Syytä en tiedä mutta luulen että vuokralainen vaati jotain kalliita uudistuksia tai muuta vastaavaa.
Luulen että täälläkin homeesta ja muusta paskasta puhuvat ovat jonkin sortin yläneläisiä idiootteja,kateellisia kommunistejä. Kenellä ei huopaa ku inkkarit vastatuulee uponneella kanotilla.
Saikohan jetijeti myytyä moise härpäkkeen?- Anonyymi
Siitä ns. henkivartiokaartista on moni lähtenyt yläkerran laulukuoroon joko omankäden tai muun syyn vuoksi! Onks Hojjoo tai Jarnoo näkynyt?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siitä ns. henkivartiokaartista on moni lähtenyt yläkerran laulukuoroon joko omankäden tai muun syyn vuoksi! Onks Hojjoo tai Jarnoo näkynyt?
on semmoista tekstiä että käräjillä tavataan
- takaisin
MLL
- Anonyymi
Ylänen tyttökoti olisi tarpeellinen uudelleen
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1367454Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.232784Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa
Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole2881516Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729422141225- 1001119
Kerrostaloihin ilmalämpöpumput
Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih951096En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1371022Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille
Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.82871Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa
Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com19866Kirkonkylän puliveivarit
Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j17850