Lieksan päätösvalta

Miten se on ?

Lieksaassa on noin 10500 ääni oikeutettua ja
maahanmuutoa vastustaa korkeintaan vähän yli tuhat.(osa ei ymmärrä)

Päätökset on siis ollut oikeita.
350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

yksi?

Äänestä

Demokratia olemme me.
Meitä on yhteensä yli tuhat tai ainakin melkein yli ja se on paljon.

Äänestä

Onko sekin epävarma. Jyväskylä.Oulu Tampere..Helsinki....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


LIE Laskennallista kirjoitti:

Miten se on ?

Lieksaassa on noin 10500 ääni oikeutettua ja
maahanmuutoa vastustaa korkeintaan vähän yli tuhat.(osa ei ymmärrä)

Päätökset on siis ollut oikeita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu