Ehkä Nyt ymmärrän, miksi haluan olla rauhassa, yksin. Koska loppuu happi ja tuntuu kuin joku kuristaisi kun kokoajan ihmiset hengittävät niskaan. Kokoajan niillä on jotain turhanpäiväistä smalltalkasiaa tai sitten muutenvain kuluttavia ja suorastaan tyhmiä juttuja. Tuntuuko teistä koskaan samalta? Esimerkiksi joku tulee lässyttämään sinulle aamulla juuri kun olet herännyt kaikkea turhaa paskaa.. Eikö menekin hermo? Mikä sinua vituttaa eniten? Turhakeihmiset vaiko kenties joku muu?
Gimmee brake.
rebelll
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
On samanlainen tunne. Usein tuntuu siltä että haluaisin kaikkien ihmisten jättävän minut rauhaan mutta se ei tietenkään onnistu kun ei ne tajua että usein haluan vain olla omassa rauhassani.
Toisaalta eipä kai niitä siitä voi syyttääkkään etteivät tajua kun en itse saa sitä sanottua heille päin naamaa. Rasittavaa kun pitäis mennä kaikenmaailman turhiin hömpötyksiin eri ihmisten kanssa vaikka ei jaksa eikä huvita. En vain oikein kehtaa kieltäytyäkkään.