Varokaa sanojanne jos joku soittaa teille Suomen Numerokeskuksesta ja myy yhteystietojen päivitystä. Hyvä keino säästää sata euroa on läppästä heti luuri korvaan tai muuten tulee parinpäivän päästä 120 € lasku josta et pääse eroon ...
Heidän markkinointio on harhaanjohtavaa ja petkutusta.... eikä niitä yhteystietoja kukaan katsele netistä.
Suomen Numerokeskus markkinointi petkutusta
2
439
Vastaukset
- Nrokeskus petkuttaa
Tyttönen soitti kaverille Numerokeskuksesta, vaikka sopimus oli sanottu irti laskutusjakson päätyttyä. Mitään sen kummempaa sopimuksen voimassa oloaikaa ei missään ole ilmennyt. Tyttönen käytti ulkomaalaisen hyväsydämisyyttä hyväkseen ja postipoika toi 177 euron laskun. Yhdestä puhelinnumerosta, joka kaiken lisäksi henk.kohtainen eikä mitenkään palvele yrityksen asiakkaita. Palvelee vain uteliaita ja uusia puhelinmyyjiä, joita kyllä riittää, on partakoneen terää, sukkia, alushousua, bambualushousua ja voivoi... niin kuin ihminen ei näitä itse kaupasta saisi. Vihon viimeisiä tuollaiset puhelinmarkkinointimyynnit, eduskunnalle töitä tehdä kieltolaki tällaisesta toiminnasta.
- sadvsdfvsdf
Minä jäin maantiellä ajellessani kuuntelemaan pariksi minuutiksi sitä Numerokeksuksen akkaa. Koskaa enne en ollu ees kuullu mistään numerokeskuksesta, enkä puhelun jälkeen musitanu minkä nimine oli se yritys josta soitettiin. No, luulin että ne vaan laittaa paperiseen puhelinluetteloon sinne tavallisen mustalla kirjotettuun nimi-numero-kohtaan jonkin lisämerkinnän eikä se maksa mitään. En oikeen pystyny keskittymään siihen mitä se akka siinä paahto ko oli muuta hommaa samaan aikaan.
Puhelun jäkeen muistin että jonkin hinnan se jossain välissä mainitsi ja että jokin juttu olisi kestoltaan osa-tai määräaikainen, mutta en tienny yhtään mistä sitten joutuisin maksamaan tai mitä ihmettä koko puhelun aikana oli muka sitten sovittu vai oliko mitään.
Aavistelin ikävyyksiä, ja puolitoista vk:a jälkeenpäin tulikin ilmotus että pitäisi maksaa viikon kuluessa satanen siitä he joutuvat kuukausitolkulla pitämään jossain ristuksen netin korvessa esillä minua koskevia väittämiä joiden oikeellisuus oli ihan päin vittuakin vielä. Siis kuussataa markkaa kiitosta siitä että he saneet juurruttaa ihmisten mieliin väärää todistusta lähimmäisestään.
Ei sen enempää olisi ollut hyötyä siitä kuin vaikka valkee oy:n korvavaloista. Niinpä laskun saavunnan jälkeen vaan hienostelematta soitimme asiakaspalveluun ja peruututimme ja mitätöidytimme koko jutun.
No, pääsimme siitä silloin vähän kuin säikähdyksellä mutta oli kuitenki vahino se verran lähellä etten enää aio jäädä kuuntelemaan ja säälimäänmitään tuommosia puhekoneita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2333961Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1222291Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1401439
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927- 77919
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37900Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8787J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61746