Suomen Numerokeskus markkinointi petkutusta

Pettynyt petkutettu

Varokaa sanojanne jos joku soittaa teille Suomen Numerokeskuksesta ja myy yhteystietojen päivitystä. Hyvä keino säästää sata euroa on läppästä heti luuri korvaan tai muuten tulee parinpäivän päästä 120 € lasku josta et pääse eroon ...
Heidän markkinointio on harhaanjohtavaa ja petkutusta.... eikä niitä yhteystietoja kukaan katsele netistä.

2

282

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nrokeskus petkuttaa

      Tyttönen soitti kaverille Numerokeskuksesta, vaikka sopimus oli sanottu irti laskutusjakson päätyttyä. Mitään sen kummempaa sopimuksen voimassa oloaikaa ei missään ole ilmennyt. Tyttönen käytti ulkomaalaisen hyväsydämisyyttä hyväkseen ja postipoika toi 177 euron laskun. Yhdestä puhelinnumerosta, joka kaiken lisäksi henk.kohtainen eikä mitenkään palvele yrityksen asiakkaita. Palvelee vain uteliaita ja uusia puhelinmyyjiä, joita kyllä riittää, on partakoneen terää, sukkia, alushousua, bambualushousua ja voivoi... niin kuin ihminen ei näitä itse kaupasta saisi. Vihon viimeisiä tuollaiset puhelinmarkkinointimyynnit, eduskunnalle töitä tehdä kieltolaki tällaisesta toiminnasta.

    • sadvsdfvsdf

      Minä jäin maantiellä ajellessani kuuntelemaan pariksi minuutiksi sitä Numerokeksuksen akkaa. Koskaa enne en ollu ees kuullu mistään numerokeskuksesta, enkä puhelun jälkeen musitanu minkä nimine oli se yritys josta soitettiin. No, luulin että ne vaan laittaa paperiseen puhelinluetteloon sinne tavallisen mustalla kirjotettuun nimi-numero-kohtaan jonkin lisämerkinnän eikä se maksa mitään. En oikeen pystyny keskittymään siihen mitä se akka siinä paahto ko oli muuta hommaa samaan aikaan.
      Puhelun jäkeen muistin että jonkin hinnan se jossain välissä mainitsi ja että jokin juttu olisi kestoltaan osa-tai määräaikainen, mutta en tienny yhtään mistä sitten joutuisin maksamaan tai mitä ihmettä koko puhelun aikana oli muka sitten sovittu vai oliko mitään.
      Aavistelin ikävyyksiä, ja puolitoista vk:a jälkeenpäin tulikin ilmotus että pitäisi maksaa viikon kuluessa satanen siitä he joutuvat kuukausitolkulla pitämään jossain ristuksen netin korvessa esillä minua koskevia väittämiä joiden oikeellisuus oli ihan päin vittuakin vielä. Siis kuussataa markkaa kiitosta siitä että he saneet juurruttaa ihmisten mieliin väärää todistusta lähimmäisestään.
      Ei sen enempää olisi ollut hyötyä siitä kuin vaikka valkee oy:n korvavaloista. Niinpä laskun saavunnan jälkeen vaan hienostelematta soitimme asiakaspalveluun ja peruututimme ja mitätöidytimme koko jutun.
      No, pääsimme siitä silloin vähän kuin säikähdyksellä mutta oli kuitenki vahino se verran lähellä etten enää aio jäädä kuuntelemaan ja säälimäänmitään tuommosia puhekoneita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      37
      2436
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      124
      1969
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      78
      1610
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      162
      1259
    5. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      68
      1230
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      48
      1063
    7. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1062
    8. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      61
      1056
    9. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      31
      946
    10. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      63
      943
    Aihe