Varokaa sanojanne jos joku soittaa teille Suomen Numerokeskuksesta ja myy yhteystietojen päivitystä. Hyvä keino säästää sata euroa on läppästä heti luuri korvaan tai muuten tulee parinpäivän päästä 120 € lasku josta et pääse eroon ...
Heidän markkinointio on harhaanjohtavaa ja petkutusta.... eikä niitä yhteystietoja kukaan katsele netistä.
Suomen Numerokeskus markkinointi petkutusta
2
464
Vastaukset
- Nrokeskus petkuttaa
Tyttönen soitti kaverille Numerokeskuksesta, vaikka sopimus oli sanottu irti laskutusjakson päätyttyä. Mitään sen kummempaa sopimuksen voimassa oloaikaa ei missään ole ilmennyt. Tyttönen käytti ulkomaalaisen hyväsydämisyyttä hyväkseen ja postipoika toi 177 euron laskun. Yhdestä puhelinnumerosta, joka kaiken lisäksi henk.kohtainen eikä mitenkään palvele yrityksen asiakkaita. Palvelee vain uteliaita ja uusia puhelinmyyjiä, joita kyllä riittää, on partakoneen terää, sukkia, alushousua, bambualushousua ja voivoi... niin kuin ihminen ei näitä itse kaupasta saisi. Vihon viimeisiä tuollaiset puhelinmarkkinointimyynnit, eduskunnalle töitä tehdä kieltolaki tällaisesta toiminnasta.
- sadvsdfvsdf
Minä jäin maantiellä ajellessani kuuntelemaan pariksi minuutiksi sitä Numerokeksuksen akkaa. Koskaa enne en ollu ees kuullu mistään numerokeskuksesta, enkä puhelun jälkeen musitanu minkä nimine oli se yritys josta soitettiin. No, luulin että ne vaan laittaa paperiseen puhelinluetteloon sinne tavallisen mustalla kirjotettuun nimi-numero-kohtaan jonkin lisämerkinnän eikä se maksa mitään. En oikeen pystyny keskittymään siihen mitä se akka siinä paahto ko oli muuta hommaa samaan aikaan.
Puhelun jäkeen muistin että jonkin hinnan se jossain välissä mainitsi ja että jokin juttu olisi kestoltaan osa-tai määräaikainen, mutta en tienny yhtään mistä sitten joutuisin maksamaan tai mitä ihmettä koko puhelun aikana oli muka sitten sovittu vai oliko mitään.
Aavistelin ikävyyksiä, ja puolitoista vk:a jälkeenpäin tulikin ilmotus että pitäisi maksaa viikon kuluessa satanen siitä he joutuvat kuukausitolkulla pitämään jossain ristuksen netin korvessa esillä minua koskevia väittämiä joiden oikeellisuus oli ihan päin vittuakin vielä. Siis kuussataa markkaa kiitosta siitä että he saneet juurruttaa ihmisten mieliin väärää todistusta lähimmäisestään.
Ei sen enempää olisi ollut hyötyä siitä kuin vaikka valkee oy:n korvavaloista. Niinpä laskun saavunnan jälkeen vaan hienostelematta soitimme asiakaspalveluun ja peruututimme ja mitätöidytimme koko jutun.
No, pääsimme siitä silloin vähän kuin säikähdyksellä mutta oli kuitenki vahino se verran lähellä etten enää aio jäädä kuuntelemaan ja säälimäänmitään tuommosia puhekoneita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle283557Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A142820Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.1212741Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt182444Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1162418Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.771762Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥501678Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta261666Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.431421- 1441334