Jäi toimittamatta työnantajalle. Nyt maaliskuun palkasta lähti 60%, mikä on ihan ok, koska tyhmyydestä sakoitetaan. Saako tätä mitenkään enää korjattua niin, että laskettaisiin maaliskuun palkan veroja uudelleen uuden veroprosentin mukaisesti, jos pikapikaa toimittaisin verokorttini työnantajalle?
Verokortti
2
125
Vastaukset
- palkanlaskija
Jos palkat on maksettu ja laskettu, niin ei niitä enää voi korjata. Riippuu vähän palkkaohjelmasta ja laskijasta, mutta seuraavassa palkassa voi veroja *palauttaa*
Hei ja kiitos kysymyksestäsi!
Ota yhteyttä palkanlaskentaasi ja kysy onnistuuko maaliskuun ennakonpidätyksen korjaaminen.
Jos ennakonpidätyksen korjaaminen maaliskuulta ei onnistu, voit laskea kätevästi Verokortti verkossa palvelussa itsellesi uuden verokortin ja myös tulostaa sen palvelusta itse. Uutta verokorttia laskettaessa otetaan huomioon tänä vuonna jo maksetut ennakonpidätykset ja näin ollen veroprosenttisi loppuvuodelle on hieman pienempi, kun olet maksanut veroa maaliskuulta 60 %.
Oheisesta linkistä pääset kirjautumaan Verokortti verkossa palveluun pankkitunnuksillasi tai sirullisella henkilökortilla:
http://www.vero.fi/fi-FI/Asioi_verkossa#Verokortintilaaminen_X
Ystävällisesti
Minna Verotiimistä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1336517
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495649- 1124768
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434422Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?503816- 552982
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.432849Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242212- 332176
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152147