Hei, olen yrittänyt jo monta kuukautta hakea uutta peliä, joka vastaisi edes vähän edellisten tasoa.
Ostin ps3 viime elokuussa ja aloitin varmaankin pelien huipulta, eli jäin koukkuun heti Uncharted pelisarjaan. Ne on nyt kaikki pelattu pari-kolme keraa läpi. Sen jälkeen löysin ps storen demojen kautta Heavy Rain pelin, joka miellytti myös.
Näiden pelien jälkeen olen ostanut Assassin Creed 2, joka ei niinkään sytyttänyt enää. Myös Tomb Raider trilogiaa olen pelannut, ihan näyttävät taustat ja mukava pelata, mutta ei parhaimpien joukkoon sentään pääse.
Ps2:lla olen pelannut Max Payne 1 ja 2.
Joten olisiko teillä toisilla ps3 pelaajilla ehdottaa jokin peli, mikä voisi näiden jatkoksi sopia? Paras vaihtoehto olisi toiminta/seikkailu, mutta myös pelkkä toiminta kävisi myös. Liian raaka/vaikea en toivoisi pelin olevan. :)
Uutta toiminta/seikkailupeliä etsimässä
11
708
Vastaukset
- Girl.
Skyrim : )
- Pellimies
Fallout ja Rage, tosin niissä tuota ammuskeluakin tuppaa olemaan mutta onhan unchartedissakin.
Olet siis 1,2 ja 3 unchartedista pelannut, kohtahan tulee se 4 osakin.
Unchartedit on tosiaan ainoita ja arhaimpia ps3 pelejä koskaan.- susan8
Kiitos pelivinkeistä teille!
Joo kaikki Uncharted pelit on pelattu ja moninpeli on ollut myös käytössä. Missä vaiheessa Uncharted 4 mahtaa olla? Kesäkuussa ilmestyy sentään Last of Us. :)
Nimenomaan ammuskelupeli on lähinnä haussa. Max Payne 3 on ollut monesti harkinnassa, mutta arvostelujen mukaan se olisi melko raaka. Ehkä pitää vielä ottaa selvää.
Ihan plussaa olisi myös löytää peli, jossa olisi co-op pelimuoto. Eli voisi pelata kaverin kanssa tietokonehahmoja vastaan. Uncharted:ssa tämä on, mutta vaihtelu virkistää. :) - Pellimies
susan8 kirjoitti:
Kiitos pelivinkeistä teille!
Joo kaikki Uncharted pelit on pelattu ja moninpeli on ollut myös käytössä. Missä vaiheessa Uncharted 4 mahtaa olla? Kesäkuussa ilmestyy sentään Last of Us. :)
Nimenomaan ammuskelupeli on lähinnä haussa. Max Payne 3 on ollut monesti harkinnassa, mutta arvostelujen mukaan se olisi melko raaka. Ehkä pitää vielä ottaa selvää.
Ihan plussaa olisi myös löytää peli, jossa olisi co-op pelimuoto. Eli voisi pelata kaverin kanssa tietokonehahmoja vastaan. Uncharted:ssa tämä on, mutta vaihtelu virkistää. :)Näytti olevan Unchartedissa joissakin paikoissa julkaisuajankohtana tämän vuoden Joulukuu, mahdollisesti jo paljon aikaisemmin kuitenkin julkaisu, mahdoton sanoa.
Nuo Fallout 3 ja fallout new vegas pelit kannattaa ehdottomasti laittaa harkintaan, niissä on roolipelimäisyyksiä ja tutkittavaa jos aihe kiinnostaa yhtään, yksiä parhaimmista peleistä myöskin j oikeasti koukuttavia.
You Tubesta voi vilkaista vähän esimakua. - Pellimies
susan8 kirjoitti:
Kiitos pelivinkeistä teille!
Joo kaikki Uncharted pelit on pelattu ja moninpeli on ollut myös käytössä. Missä vaiheessa Uncharted 4 mahtaa olla? Kesäkuussa ilmestyy sentään Last of Us. :)
Nimenomaan ammuskelupeli on lähinnä haussa. Max Payne 3 on ollut monesti harkinnassa, mutta arvostelujen mukaan se olisi melko raaka. Ehkä pitää vielä ottaa selvää.
Ihan plussaa olisi myös löytää peli, jossa olisi co-op pelimuoto. Eli voisi pelata kaverin kanssa tietokonehahmoja vastaan. Uncharted:ssa tämä on, mutta vaihtelu virkistää. :)Ainiin ja onko lännenaika mieleen?
Red Dead Redemptionon ihan ok. jos tyylilaji kiinnostaa.
- FC3 pro
Mass Effect sarja ja Far cry 3 on ihan suositeltaviä. Far cry hyvä seikkailu peli ja Mass effect hyvä toiminta 1 alottaa niin pääseejuoneen mukaan.
- susan8
Ihan hyvännäköisiä pelejä olette laittaneet, osaa olen jo katsonutkin You Tubesta entuudestaan. Päädyin ostamaan Red dead redemptionin. En mikään varsinainen länkkärifani ole ollut, mutta näytti ihan mielenkiintoiselta. :)
- 3+7
RDR, paremmin et olisi voinut valita!
Army of Two, co-op.
- jokupelityyppi
Miullakin on ollut mielessä jokin hyvä toiminta/seikkailu/ammuskelu peli...Olen tosin aloittelu tasolla. Tomb Raideria olen halunnut pelata, mutta harmittaa etten hankkinut ensimmäisten osien kanssa joten en tiedä voiko siihen vielä päästä mukaan. Skyrimiäkin katselen vieressä kuin sisko pelaa ja se herätti innostustani entistä enemmän. Olisiko hyvä startata Uncharted:ista tai infamousista?
- Paskakana
Siis missä unchartedissa on tuo co-op pelimuoto vai onko kaikissa?
- werkku1
2, 3 ja 4.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie806932Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346513Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816303Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644112Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532492Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62409Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant582179Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1431509- 141492
- 1981230