Sitä elää ihan onnellisessa suhteessa

ja silti venkoilee näillä hörölöröpalstoilla; näistä tulee kai joku tapa joutohetkiin.
8164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kiitos kun kerroit sen meille yksinäisille.

Äänestä
  • Tsori, illat voi olla yksin, vaikka olisi suhteessakin. Ja enpä taida olla ainoa. Ja anyway, et sinä sitä tyyppiä täältä löydä.

    Äänestä

Näin se helposti käy, jokin syy houkuttelee tänne ja vähitellen tästä tulee tapa, josta ei osaa luopua. Pitäisi muistaa, et osa on oikeasti yksin ja kaipaa läheisyyttä. Sitä voi joskus olla itsekin siinä tilanteessa ja ikävöidä toisen ihmisen ihoa, kukaan ei ole siltä turvassa. Nyt äkkiä pois täältä ja oman kullan viekkuun, kun sellainen on ja tuolta kutsuu kainaloon.

Äänestä
  • taisikin olla mulle toiselta erityisen tärkeältä, ei helsinkiläiseltä. :) Terkkuja perheelle..

    Äänestä

  • Tämäpä kirjoitti:

    taisikin olla mulle toiselta erityisen tärkeältä, ei helsinkiläiseltä. :) Terkkuja perheelle..

    Voip olla tai olla olematta. Terkut silti sullekin!

    Äänestä

  • Tämäpä kirjoitti:

    taisikin olla mulle toiselta erityisen tärkeältä, ei helsinkiläiseltä. :) Terkkuja perheelle..

    ei muuten ollut sulle...

    Äänestä

Itsekkin välillä jumittunut näihin juttuihin, vaikka olenkin rakastuneena ja onnellisena parisuhteessa.

Tää on vaan niin koukuttavaa, kun eihän voi tietää satavarmana, etteikö täällä olisi eräs symppis mies, tai mistä mä sitä tiedän, millainen sekin tyyppi on omana ittenään omassa olossaan kuin mitä ammattiroolissaan on tullut esiin; pätevä ainakin. Vapaa-aikansa viettää melkoisen paljon kirjoittaen, sen mie tiedän taatusti.

Äänestä

Mikä idea tuollakin aloittajalla oli? Nyt jotkut luulee tietävänsä että se "mun" kirjoitti tänne olevansa varattu. Ärsyttävä kanttura, ketä kiinnostaa tietää että sä täällä varattuna pyörit ja venkoilet. Vie joltain vähätkin mahdollisuudet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hiljaista t kirjoitti:

ja silti venkoilee näillä hörölöröpalstoilla; näistä tulee kai joku tapa joutohetkiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu