Miksi aina rikkaat ajaa volvolla? Tuntuu että kauniainen vilisee suomenruottalaisia volvo kuskeja!! Mistä johtuu että rikkaiden valinta on volvo? Onko volvo vaan se ykkösmerkki edelleen? Volvot on kyllä hienoja. Ja onhan volvon arvostus suomessa aina ollut korkealla.
Volvo on rikkaiden auto
28
630
Vastaukset
- Volvo ei petä78854
Ostin Volvo 850 -96 STW 1200e käytettynä olen siis rikas!
- Rikastaka
Uudet volvot on rikkaiden autoja. Vanhoilla ajaa seurueet:)
- hörökörökökköö
Mä oon sit varmaan rikas: 2xV70 ja Amazon
- OikeaAudiA5
TODELLISET varakkaat ja FIKSUT ihmiset ajavat kyllä Audilla. Volvo on sellainen kiinalainen kopio laatuautosta.
- oiskonäin
Määrittele
1. varakas
2. fiksu
Komentoidaan sitten. - olet nolo poika
taas tää autitistinen autipoika kertoo ettei omista autoa lainkaan.
- Audimyntitykki
No ensinnäkin Suomessa ei ole montaakaan rikasta ja toiseksi Audeista 85% on liisareita ja firmojen autoja. Volvoja on taas suurinosa yksityisomistuksessa.
- totuushan se
Sama hullunlehmän tautia kantava vajakki tämä OikeaAudiA5.
- järjenkäyttöä
Audilla ajavat ne, jotka luulevat ajavansa laatuautolla. Mutta tosiasia on, että ne ovat Volkkareita ja niiden ostajat myyntimiesten uhreja, jotka ovat menneet moisen tavallisen volkkarin neljällä mutterilla nokassa ostamaan muutaman kymppitonnin kalliimalla.
- gs birotor
Ei ole tuokaan totta, mutta perusteleppa väitettäsi hiukan enemmän.
- se500
En omista audia, mutta sinä joka moitit audia et taida tietää sen mukavuudesta mitään. Onhan niitä tottakai laadukkaampiakin autoja, mutta harvalla on varaa ostaa parempaa ja vielä ylläpitää sitä.
- Oletko höperö
se500 kirjoitti:
En omista audia, mutta sinä joka moitit audia et taida tietää sen mukavuudesta mitään. Onhan niitä tottakai laadukkaampiakin autoja, mutta harvalla on varaa ostaa parempaa ja vielä ylläpitää sitä.
No ajanut olen ja kyydissä ollut ja eipä tuo ole kehon siirtämislaatikkoa kummempi
- erinomainen auto
Minulla s80 tdi, -99. Ajettu noin 420tkm. Auto toimii erinomaisesti ja kuluttaa vähän polttoainetta, noin 6l/100km. Sen hinta lienee 2,5-3 t€. Ennen ajoin vanhoilla mersuilla, mutta en halua enään ostaa niitä, kun ruostuvat. Volvoni on erittäin hyväpeltinen, on nimittäin galvanisoitu. Ilmeisesti seuraaava autonikin on volvo s80 d5.
- Syitä on monia
Kauniaisissa on paljon Volvoja, koska varakkaat eivät halua varallisuutensa näkyvän varkaiden ja muiden hörhöjen pelossa.
- provo vai tyhmä?
Taidat olla vähän yksinkertainen? Suomenruotsalaiset valitsevat sen Volvon sen ruotsalaisuuden vuoksi, ainakin siis vielä jonkin aikaa.
- hur ri
Vai...johtusko se siitä, että hurrit pitävät hurrien autoista?
- Nytpä
näin vastaa yksinkertainen.
- Pirkkamese
Olen suomenruotsalainen yrittäjä ja ajan uudella volvolla. Hyvä ja kallis auto. Parempi kuin saksalaiset ylihinnoitellut meluisat kiesit. Audi on se pirkka-mersu..
- mikä pösilö
Kyllä volvokuskit ovat sitten reppanoita. Jutun aloittaja kirjoittelee varmaan kirjeitäkin itselleen...
- tfoptraxpop
Pakko olla rikas jos Volvolla ajaa. Volvo tuleeniin kalliiksi pitää. Ainaiset viat ja korjaukset, Kalliit vakuutukset, Korkea ajoneuvovero,Mielettömät polttoaine kustannukset. Itse pidin noita vikoja pahimpina, ei ole Volvo enää hyvä auto oli kyllä ennen.
- ga birotor
Viimeisin volvo on ollut nyt 5,5v(uutena ostettu) ja pelkillä perushuolloilla on menty ja vakuutukset on aivana samaa hintaluokka kuin muissa vastaavissa autoissa ja jopa edullisempia.
kannattaa muistaa autoilun olevan kallista millä tahansa merkillä suomessa.
- vai onko?
Ei ole hyvää mainosta kiinalaiselle volvolle, että se on suosittu suomenruotsalaisten keskuudessa.
- volvoo3
herrat ostelee volvot autokaupasta kun niille ei kelpaa noi vanhemmat volvot oha niillä varaa.
itelläni on volvo s60 2.5l turbo vm :2007 AWD ja uutena ostin enkä mie nyt kovin rikas oo :D ajettu on 110 000
edellinen volvo tuli annettua vaihossa v70 t5 vm:2000 - lelulelulelulelu
Eikös natiaiset ole lukenut alan lehtiä? Millä ajaa suomen rikkaimmat? Rikkaiden auto? Se on SKODA. Pikkuisen teillekin miettimistä tollot.
Volvo on lelu. - kuppitulli skodistit
Ja sinäkö muka aikuinen kun oikein yöllä kirjottelet taidat olla 5v tasolle jäänyt kehitys häriöinen.
- volvoo3
s/v40 volvot on leluja kokemusta on
- oletko lehmänjatke??
Vaihda nyt lapsukainen ihan rauhassa otsikkoasi samapaska olet kuitenkin noitten trollausten takana.21
- ootteko vähä urpoiii
Mitään volovoo ku rikkaiden auto on Skoda. Menikö jakeluun Skoda.
Lukekaa lehtiä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Järkyttävä tieto Purrasta
Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.2264553Näin asia on
Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k223399Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan
Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E2621965Taas varoitusta lumesta ja jäästä
Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,71726Aavistan tai oikeastaan
tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast381237Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?
Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?1611199Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin100934- 30767
- 63765
- 176740