Meilläpäin tokmanni myy karjala mäyristä hintaan 9,95e..4,5%. tänään poikkesin siwassa ja mukaan tarttui karjalan mäyris hintaan 12,95e..4,6%. siis 0,1% vahvempaa, kuin kyösti kakkosen liikkeestä ostettu. Onko nelivitonen sit hieman laimennettua, et sais hinnan alle kymppiin.? No sama jysäri tuli molemmista.
kahta karjalaa
5
279
Vastaukset
- pullotettua pissaa
Karjalassa on myös viimeaikoina ollut kovasti laatuvaihtelua eikä mäyriksien kuoretkaan kestä, joten kyseessä lienee perinteinen firman myyntikuntoon laittaminen.
- kaksi karjalaa
Ennenvanhaan karjala oli hyvää olutta, kun se tuli lappeenrannan panimosta. Mutta siitä on jo aikaa. Toinen olut, jota kaipailisin on Aura. Samannimistä on ehkä tosin vieläkin myynnissä, mutta kyseessä ihan eri bisse. Ei alkuunkaan niin hyvää, kuin se vanha keltaetikettinen oli.
- Stringer Bell
Olen tottunut että Karjala ja Karhu on 4,6%. Tänään vasta huomasin kun järjestelin nelosoluita ja keppanoita, että Karjalan jääkaapistani löytyvissä pulloissa & tölkeissä on 4,5%.
Kuis kauan se on tälleen jatkunut?
Karjalan mäyriksien kuoreen voisin sen verran kertoa, että muutama viikko sitten levisi koira kadulle kuin jokisen eväät. Reklamaatio auttoi ja sain hyvän korvauksen asiasta. Joku "liimavika" kuulemma pakkauksessa. - niin janoinen
Maistelen tässä tätä uutta 4.5 volttista ja maku ainakin on laimeampi kuin ennen.
Etiketti on vinossa ja sen slougani just eikä melkein on pohjanoteeraus.
En tiedä mitä maksaa kun kaveri mulle tän mäyrän toi enkä kysynyt hintaa mutta luulen että köyhältä kuluttajalta viedään taas välistä ja huonompaa tuotetta myydään vanhaan hintaan.- kalja kaapo
Join karjalan mäyriksen ja oksensin ja lähes paskoin housuun..aika kuraa on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1802220- 1751841
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701702Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1101528Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise261484- 1091220
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1651099Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771073Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,58945Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud238925