Kertokaa kuka ja kertokaa tarinoita perusteluiksi. Etenkin wanhempi kaarti kiinnostaa kun nämä nykyiset ovat sellaisia että edes tutkimatta paljastuu huumekauppoja, pornokuvia, exottisen tanssijan töitä jne. jne.
Kuka on Suomen kaikkien aikojen kohumissi?
sandaalin nälkä
282296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Voi sinua, aikoinaan missit olivat tosi röyhkeää porukkaa.
Monet heistä diilasivat kamaa, kuuluivat liivijengeihin ja harjoittivat niin rivoa ihmiskauppaa, että oksat pois.
Nykymissit on tosi pliisuja nynnyjä.
Kyllähän se Virpi Miettinen aiheutti aika paljon kohua juopottelulla,rattijuoppous ym..ymm, mies-sekoiluilla.....
aivan täysi high class whore jossain vaiheessa. Käytettiin idänkaupan vauhdittajana.
On myöntänyt asian useat kerrat.
Anne P.
Jakoi vaikka mitä Nykissä ja oli melkein Rva de la Fontaine!
Jaska esiteltiinkin silloin sellaisena rikkaana herrasmiehenä. Seurassa oli kuvia joissa poseerasivat jonkin Rollsroycen vierellä räätälin tekemässä puvussa. Oli pari koiraakin ja taisi olla timanttisormusta Annella. Kaikki oli niin hyvin ja Jaska esiteltiin kuin olisi ollut joka äidin toivevävy. Totuus tuli ilmi vasta sitten kun Anne oli palannut turvallisesti Arton kainaloon. Siitäkin asiasta saatiin niin romanttista tekstiä lehtiin että yökötti. Ja jotenkin myöhemmin sai rivien välistä sellaisen käsityksen että eivät Arton kanssa olleet todellisuudessa eronneetkaan.
Jostain lehdestä muistan lukeneeni, että Anne oli melkoisen onneton siellä Jenkeissä. Se poseerasi siinä kuvassa jollain kapakan tuolilla ja odotti, että ukko (oli huijari ja naisten naurattaja) lopettaa työt ja huomioi sen.
Suihkulähteen Jaska (Jacques De La Fontaine) oli muistaakseni mafiakytkösmiehiä, ja taisi menettää henkensä. Näin muistan äitini joskus kertoneen.
Minusta missit on olleet aika kohuttomia. Tai ainakin tämän vuosituhannen.
ei tuu mieleen kuin se Janette Broman, joka teki hmmmm... jotain? Ainakin siitä puhuttiin paljon, ja sitten se vaan katosi.
Ehkä toi Pia Pakarinen sitten. Vaikutti aluksi täydelliseltä kiltiltä missiltä, mutta luopui tittelistään, jotta pääsisi jenkkeihin näyttelemään (bilettämään).
Mielestäni Tanja Vienonen.
Oli toimintaa Canadan vaatemogulin kanssa, Eaglesin rumpalin kanssa, elokuvaohjaaja Harlinin kanssa ja siihen päälle vielä ministerit ja muut tallaajat.
Kaunis nainen mutta aiheutti aina kohuja ja lööppejä tekemisillään.
Tanja Vienonen, Karpela, Saarela, Erjola. Presidentin ex morsian.
Yhdistetty ex pääministeri Vanhaseen.
Kaikenlaisten omituisuuksien "eukko".
Tanja on tyhmä!
Pikkuneiti porvoolainen . . . .A. Aavikko . . . kynttilätehtailija . . . ohna noit.
Tanja taitaa olla se kohu misseistä kohutuin. Hänen koko elämä misseyden
jälkeen on ollut pelkkää kohua.
Nyt on ollut rauhllisempaa, kuinka kaun??
Leopardi ei pääse pilkuistaan.
Tarja Suhmurahan se kaikista kohutuin kait oli. Eikös se saanut ihan potkut misseydestä kesken missivuoden kun sekoili ja oli jossain rikoshommissa?
En muista nimeä, mutta sijoittui 70-luvulla Varkauden rantamissikisassa kolmanneksi. Sillä on kaksi alkoholistitytärtä, joista varsinkin vanhempi on tosi ruma ja lihava. Ei ole sekoilua, jota ne ei olis tehneet.
Miss Kokemäki perintörinsessa Tuhnu Tukiainen.
on Virpi Miettinen.
Moni idänkauppa hoidettiin 70-luvulla sujuvasti Virpin avuilla.
Tarja Smura.
Virpi Miettinen.
Pirkko Mannola.
Ursula Rainio / Raunio?
Anne Pohtamo
Perusteluja en kirjoita, "Kyllä kansa tietää"
maagikko
Anne Pohtamo, lahti yllattaen gigolon luo jenkkeihin , rikas gangsteri Jaques Annea hyvaksi kaytti aikansa kunnes kyllastyi yksinkertaiseen Anneen, Arto boyfriend kunnon suomalainen odotti koskas Anne ulos heitetaan ja niinhan tapahtui ja Arto takaisin otti kihlattunsa, edelleen ovat naimisissa, paljon ongelmia lasten huume sekoiluista.Anne toki uskossa, mokailtuaan ja konkurrssit kai saa anteeksi.................
Tanja Vienonen! Rattijuoppo!ei ainakaan älykkyydellä päässyt ministeriksi!
Vienonen ehdottomasti. Hän vei istuvaa presidenttiämme aikoinaan suvereenisti.
Tosi lohduttavaa, että pressa on hönelö, jota naiset vievät tahtonsa mukaan. Onneksi mokomalla ei ole juurikaan valtaa.
Saukin tulevista avauksista voin todeta, että ne tulevat olemaan kryptisiä.
Se oli kylläkin istuva presidenttimme, joka puhalsi suhteen poikki ja dumppasi Tanjan, kun sai tarpeekseen Vienonenkarpelasaarelaerjolan kaikista muista miehistä. Kovin moni ei tätä faktaa tiedä. Tähtäsi jo siinä vaiheessa presidentiksi ja tajusi, että mahikset ovat huomattavasti paremmat, jos ei raahaa perässään tällaista "maan äiti"-ehdokasta. Karpelahan itse väittää joka välissä jättäneensä itse kaikki miehensä, "kun löysi parempaa tekemistä ja parempaa seuraa." Totuus on kylläkin aivan toinen. Moni heistä sai naisesta tarpeekseen, mm. suuri muotimoguli Peter Nygård dumppasi Tanjan ja laittoi tämän takaisin Suomeen, kun sai tarpeekseen.
unohtaa kohumissi Ursulaa myöskään-
Ursulan teot ovat lasten tekoja Tanja Karpelan rinnalla. Täysin vinoutunut
ihminen.
"Moni heistä sai naisesta tarpeekseen, mm. suuri muotimoguli Peter Nygård dumppasi Tanjan ja laittoi tämän takaisin Suomeen, kun sai tarpeekseen. "
VIELÄKÖ joku säihky-sinisilmänen uskoo tuohon???
Peter "naigaard" on pelkkä persaukinen huijari joka ystävänsä Rita Tainolan avustuksella ylläpitää illuusiota ameriikan maan muoti-imperiumistaan ja tuottaa sen varjolla itselleen naisseuraa Suomesta. Mm. Kata Kärkkäinen ja Carmen Mäkinen Tanjan ohella
Tuksu on kaunein ja ihanin
Kata Käkkäräinen on kertonut, ettei suostunut Nygårdin vonkaamiseen. Ei, vaikka tämä lupasi panemisesta maat ja mannut. Vienonenkarpelasaarelakarpelaerjola jne. itse kertoi, että Nygårdin kanssa oli toimintaa.
Mutta oli kyllä aikamoinen saavutus tältä naikkoselta, että pääsi oikein ministeriksi reittä myöten. Taisi Vanhasen mielestä niistä pöksyistä löytyä tosi hyvää, että kannatti Jäätteenmäellekin suositella korkeatasoista ministeriainesta.
Tosin Vienonen jne. ei juurikaan ministerin hommia hoidellut, mitä nyt joskus seisoskeli partyissa kuohuviinilasi kädessä. Eduskunnan kyselytuneilla hän yleensä oli saikulla, kuten taisi olla puolet koko ministerikaudesta.
Mitähän se nykyään puuhaa? Ei ole ollut vuosiin enää lehtien kansikuvissa. Paitsi kun on kerrottu, että nostaa kansanedustajan eläkettä. Kai senkin luuserin täytyy perheensä jollain elättää. Tietääkseni Erjola on joku huijaripisnesmän, jolla ei juuri tuloja ole. Asunnot niillä on ainakin vuosi vuodelta pienentyneet ja halventuneet. Lehtien mukaan.
Se on Pia Pakarinen (Lamberg). Pia on diiva, joka ei kestänyt olla missi (lieköhän luopui kruunusta, kun ei voittanutkaan miss univerusm titteliä) ja pakeni sitten jenkkeihin luomaan näyttelijän uraa, vaikkakin se näyttelijän ura on arvelluttava kun ei ole vieläkään tehnyt mitään merkittävää vaikka on ollut jo kaksi vuotta (?) jenkeissä. Kaikki mallin sopimuksetkin ovat Pian liioittelua...
http://www.voice.fi/viihde/totuus-ex-miss-suomen-kansainvalisesta-urasta-paljastui-piparityttona-las-vegasissa/2/44146
On vain ajan kysymys milloin bimboblonndi Pia palaa maitojunalla Suomeen.
Kaikki Missit aiheuttavat suuria kohuja, paitsi Viivi Pumpanen. Viivi oli tosi tossukka Petskulin takia ja kohut onkin aiheuttanut tuo ukko, itsellään ei tänäpäivänäkään ole aineksia kohuihin.