Rotat uiskentelevat olut-altaissa tehtaalla

Panimotyöntekijä

Olen nimeltämainitsemattoman Suomalaispanimon työntekijä ja minun on nyt pakko avautua tänne, sillä te oluen nauttijat ette todellakaan tiedä mikä on koko totuus näistä Suomalaisista panimotuotteista.

Se panimo jossa työskentelen jo kohta 15-vuotta on eräs nimekäs Suomalainen panimo ja teen edelleen 3-vuorotyötä.

Niin olen näiden 15-vuoden aikana nähnyt aina sen meiningin mikä on kaljatehtaalla tapahtuva totuus oluen valmistuksesta.

Sinne kun lisätään tuotantoprosessissa mm. hartsia käymisprosessoinnissa, joka myös maistuu tuolle "kissan kuselle" aromeissa. Mutta se pahempi juttu on sitten nämä tehtaalla juoksentelevat rotat joita aina pääsee useita kappaleita uimaan sinne olutmäskin sekaan. Niidenkin rottien aromit maistuvat teidän oluessanne, että Bon Apetit vaan itse kullekin jalalle.

Itse olen viimeiset 15-vuotta juonut vain ulkomaalaisia lager oluita ja keskittynyt enemmän mm. Guinnesiin.

9

556

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oluen lirpittäjä

      Koff-oluthan on herkullista. Että hyviä rottia teillä uiskentelee.

      • Panimotyöntekijä

        Mistä helvetistä sä arvasit, että millä panimolla mää työskentelen?


      • Oluen lirpittäjä
        Panimotyöntekijä kirjoitti:

        Mistä helvetistä sä arvasit, että millä panimolla mää työskentelen?

        Olen oluen juomisen lisäksi myös selvännäkijä.


    • juubajuu...

      "Itse olen viimeiset 15-vuotta juonut vain ulkomaalaisia lager oluita ja keskittynyt enemmän mm. Guinnesiin."

      Jaahas, tässä meillä on Olut Tietäjä 2013. Onnittelut.

    • turitsiii

      ei ole totta ! mistä voit tietää ulkomaalaisen oluen valmistuksesta ? ehkä ihan samaa tai pahempaa ?

    • Leidi431f

      Moi asdkfjsaöldkjfösadjfa aös jfösao jföf asoidj

    • --------------------

      Rapa kaljaahan nuo Suomalaiset oluet tuppaa olemaan ja rotathan tykkää rapaojista

    • kilju-ukko

      Kalja se on vain ripulia rahvaan!

      Mikään ei voita hyvää kotitekoista kiljua, se on jämpti!

    • p.o.korjaaja

      "olutalitaissa"
      "suomalaisista"
      "suomalaispanimon"
      "lager-olutta"
      "15 vuotta"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      176
      1219
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      47
      644
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      305
      562
    7. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      559
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      232
      557
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      539
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      510
    Aihe