mikä ihmeen kerho tämä oikein on voisko joku kertoa tarkemmin?
winclub
2
1083
Vastaukset
- ALERT!
Pääpiirteittäin seuraava viritys:
- Kaikki muu mainonta/keskustelu klubista on kiellettyä paitsi kertomalla jollekin henkilökohtaisesti klubista.
- "ammattipeluri" "sijoittaa" rahojasi vedonlyöntiin sekä valuuttakauppaan.
- Vetoja tai tehtyjä valuuttakauppoja ei kerrota jäsenille tai kenellekkään (perustelu: jos kerrottaisiin niin joku "fiksu" voisi keksiä miten "systeemi" toimii ja alkaa pelaamaan itse ilman klubia)
Tässäpä mietittävää ko. asian tiimoilta. Kirjoitus on lainaus täällä joskus aikaisemmin olllesta ketjusta koskien tätä klubia:
Tätä klubia on verrattu monta kertaa täällä "asiantuntijoiden" toimesta Ponzi -schemeen.
Voitot ei ole kauheita. Ne on suuria. Koko homma vaikuttaa kusetukselta, mutta todisteita ei ole esitetty. Ei ainakaan sellaisia joiden perusteella klubia voitaisiin pitää kusetuksena.
Hommaa vetää henkilö jonka nimikirjaimet on H.K ja ko. herra asuu tampereella (tietääkseni). Mies on varsinainen hyväntekijä koska hän on kehittänyt niin hyvän menetelmän vedonlyöntiin että voitto siinä on melkein yhtä varmaa kuin manulle illallinen. Se mikä miehestä tekee niin humaanin, on se, että keksittyään tälläisen systeemin hän haluaa jakaa sen tuotoista 60% kaikille jotka tulee mukaan.
Ideahan on selvä: Laita kimppakassaan rahaan., HK ammattipelurina lyö niillä vetoa ja jos voittoa tulee, 60 % voitoista menee kimppakassa osallisille ja 40% jää klubin (HK:n) taskuun. Jos taas vedot menee "metsään", HK ei menetä mitään, mutta pelaajien kassa vähenee siinä tapauksessa sen verran mitä oli sijoitettu.
Missään ei kuitenkaan kerrota pelaataanko rahoilla oikeasti (koska vetokohteita ei kerrota), joten varmuutta ei ole siitä mistä fyrkka tulee. Veruke tuohon kohteiden salaamiseen on se, että "fiksu" henkilö pystyisi tuosta päättelemään "systeemin" ja alkaisi sitten pelaamaan sillä itse. Tämä antaa viitteet siihen että "voittoja" maksetaan uusien jäsenien pelikassasta vanhoille jäsenille, jolloin homma toimii juuri niin kauan kuin uusia jäseniä tulee (Ponzi scheme).
Toinen viite on huijaukseen on se, että mahdollinen uusien jäsenien liittyminen on hiipunut ja sen vuoksi klubi on tuonut uuden "tuotteen" klubiin: valuuttamarkkinat. Tuossa hommassa kuulemma ovat sitten taas onnistuneet "takomaan" taas huikeita tuottoja. Ja koska huikeita tuottoja on tulossa lisää, ei vanhat jäsenet halua nostaa voittojaan koska tulossa on paljon lisää rahaa jos nyt ei nosta voittojaan, koska tulee ns. korkoa korolle ilmiö. Todellisuus saattaa olla kuitenkin se, että mikäli pelikassoista aletaan tekemään suuria nostoja, klubi ei enää pysty niitä maksamaan koska uusien jäsenien tuomia rahoja ei ole tarpeeksi.
Rahaliikenne hoidetaan moneybookerssin kautta. Tämä on toimiva ja varsin luotettava palvelu.
Ennen kuin sijoittaa tälläiseen toimintaa, kannattaa itseltään kysyä seuraavat kysymykset:
- Haluatko/uskallatko laittaa OIKEAA rahaa nettiin tilille members@giiclub.com
- Haluatko antaa rahaa yksityishenkilölle jota et tunne ja joka ei halua nimeään julkisuuteen
- Haluatko antaa rahaa toimintaan, jossa et oikeasti tiedä minne rahat laitetaan
- Haluatko antaa rahaa toimintaan, jossa nostaminen on mahdollista VAIN joka viikon sunnuntaina seuraavalla tavalla: Soittamalla "sponsorille" ja sanomalla että haluat että sinun moneynbookers -tilille siirretään XXX euroa tai pyytämällä sitä sähköpostitse. Jos et ehdi ilmoittamaan (saa kiinni sponsoria, pysty lähettämään sähköpostia juuri oikeaan aikaan) siirtyy koko kassa seuraavalle viikolle pelattavaksi. Uusi yritys taas seuraavana sunnuntaina.
- Haluatko laittaa rahaa sellaiseen paikkaan, jossa verkkotunnuksesta ei löydy mitään sellaista tietoa millä saisi selville kuka verkkotunnuksen takana on (tiedot voi itse katsoa osoitteessa www.netsol.com). Viestin lopussa tuolta palvelusta Whois tiedot.
- Haluatako ansaita uskomattomalta kuullostavalla prosentilla viikkotason tuottoa pääomallesi.
Jos vastauksissasi yhteenkään kohtaan on EI, kannattaa harkita. Viimeisen kohdan vastaus on suurimmalla osalla varmasti KYLLÄ, mutta se on tarkoituksella viimeisenä, koska aikaisemmat kysymykset antaa viitteitä siitä mistä oikeasti on kyse.- Prestige
Olipa pitkä kirjoitus, joten tuo on täyttä soopaa koko WC. En jaksanut lukea alkua pidemmälle, mutta olen varmaan samaa mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399179Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737980Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625709William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542364Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62097Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821746Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201692Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921439Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381370Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71327