Sinä suloinen ja ihana!

Mitäs sanoisit, jos olisin tullut perässäsi jututtamaan sua sinne rappuun?
13726
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Tottakai! Ilmanmuuta! Se olisi ollut mukavaa. : )

Äänestä

Olin kyllä tänään laskeutumassa portaita kun näin hänet. En tiedä huomaskoi hän mua. Mutta olisihan se ollut mukavaa tai jos olisi vaikka hymyillyt tai tervehtinyt. Tuolla paikassa missä näin hänet ihmisillä näyttää olevan tapana hymyillä ja tervehtiä vaikka eivät niin tuntisi vastaantulijaa. :)

Äänestä
  • Tunnistin sut vasta kun näin sun kävelevän pois päin, en tiedä miksi, mut selän ja askeleen muistan yhä.

    Äänestä

kuljet pitkin käytävää...laulun sanoin. No hän ei taida tietää, että olen hyvin intohimoinen ihminen ja jos sytytyslangan sytyttää, niin ei ihan heti pääsekään mun otteesta mihinkään...

Äänestä
  • tai ainakin aavistaa. Oon joskus nähnyt sen sun silmistäs. "Silmät puhuvat, katseet kertovat. Ne syttyvät, ne syttyvät..." Ja sytyttävät minutkin. Katseesi polttelee minua.

    Äänestä

  • Saatanpa tietääkin kirjoitti:

    tai ainakin aavistaa. Oon joskus nähnyt sen sun silmistäs. "Silmät puhuvat, katseet kertovat. Ne syttyvät, ne syttyvät..." Ja sytyttävät minutkin. Katseesi polttelee minua.

    Aikuisten oikeesti, olen kyllä vaikea tapaus. Omaan hyvän itsekurin enkä jää koskaan roikkumaan kiinni keneenkään.

    Äänestä

  • Totta tämäkin kirjoitti:

    Aikuisten oikeesti, olen kyllä vaikea tapaus. Omaan hyvän itsekurin enkä jää koskaan roikkumaan kiinni keneenkään.

    Etkö voisi olla jo vähän helppo ;)

    Äänestä

  • Hmm... kirjoitti:

    Etkö voisi olla jo vähän helppo ;)

    En muru en. Sä etsit haasteita ja mä haluan vain sut.

    Äänestä

ollisit vaan tullut ,en huomanut sinua kun siivoan rappuja,

Äänestä

OIsit vaan tullut. Silloin aamulla? :)

Äänestä

hmm.. =) Taidat olla käytännön ihmisiä myös.

Äänestä

oisin vaan iloisesti hymyilly ruskeet silmäni sädehtien. Nehän sä halusit nähdä etkös vain? Varmaan mun kauniisti kiharalle laitetut hiukset myös kiinnitti sun katsees? :)

Ihan tahallani muuten menin siitä sun ohi et huomaisit mut. :) Miks et tullu vaa juttelee? Se ois voinu olla jonkun isomman tarinan alku.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ohi menit kirjoitti:

Mitäs sanoisit, jos olisin tullut perässäsi jututtamaan sua sinne rappuun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu