simaohje

Oisko jollain ohjetta simaan johon ei tule fariinisokeria?
3206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No eihän se sitten ole simaa.

Äänestä

en tekisi mutta jos haluat kokeilla, niin etsi nimellä hunajasima, löysin heti alkuun puolentusinaa erilaista ohjetta.

Äänestä

Sekun vaihdat fariinisokerin tavalliseksi sokeriksi, ei se ohje muuten muutu. Simasta tulee tietysti erimakuista ja paljon vaaleampaa jos ei fariinisokeria käytä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joopasejooooo kirjoitti:

Oisko jollain ohjetta simaan johon ei tule fariinisokeria?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu