Hei te Kotkapäivillä Pietarissa olleet

Muistatteko tapausta siellä messualueella kun kaupunginjohtaja tuli aikamoisessa kunnossa ilmoittamaan, että ketkä lähtee hotellille juomaan ja kun ei ollut halukkaita, niin Kotkan kaupungin pääedustaja lähti yksikseen juomaan hotellille. Paikalla oli paljon todistajia näkemässä kaupunginjohtajan varsin edustavan kunnon, mutta ilmeisesti hän oli nähnyt ja visoinnut hyvin tärkeäksi asiaksi edustaa Kotkaa täysin humalassa. Hänellä ei ollut minkäänlaista velvollisuuden tunnetta esiintyä Kotkapäivillä edustavasti ja pitää yllä Kotkan kaupungin mainetta.
8260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kauhiaa minkälaista meininkiä pitää Pietarissa kaupunginjohtajamme.

Äänestä

Ketä virkamiehiä oli paikalla näkemässä Lindelöfin käyttäytymisen?

(Pannaan asiat rullaamaan!)

Äänestä
  • Pietarin media/lehdistö oli erittäin kiinnostunut tästä tapauksesta. Kotkalaisia oli todella paljon siellä. Medialla on tapana Suomessakin hehkuttaa tunnettujen virkamiesten ja politiikkojen toilailuja ja ihmettelen todella paljon, miksi Kotkan kaupunginjohtaja on näin suojeltu tapaus. Kuittisotkuja on isolla volyymillä kerrottu useammassa lehdessä ja muissa viestimissä, mutta näistä yksitäisistä toilailusta ei ole kerrottu mitään vaikka todella olisi aihetta. Hän oli siellä edustamassa Kotkan kaupunkia.

    Äänestä

  • Messuvieras kirjoitti:

    Pietarin media/lehdistö oli erittäin kiinnostunut tästä tapauksesta. Kotkalaisia oli todella paljon siellä. Medialla on tapana Suomessakin hehkuttaa tunnettujen virkamiesten ja politiikkojen toilailuja ja ihmettelen todella paljon, miksi Kotkan kaupunginjohtaja on näin suojeltu tapaus. Kuittisotkuja on isolla volyymillä kerrottu useammassa lehdessä ja muissa viestimissä, mutta näistä yksitäisistä toilailusta ei ole kerrottu mitään vaikka todella olisi aihetta. Hän oli siellä edustamassa Kotkan kaupunkia.

    Kerro nyt vähän enemmän. Koska tämä tapahtui? Nimeä yksikin virkamies sieltä tilaisuudesta, joka näki kaupunginjohtajan toilailut?

    Äänestä

  • Kiinnostaa kovasti! kirjoitti:

    Kerro nyt vähän enemmän. Koska tämä tapahtui? Nimeä yksikin virkamies sieltä tilaisuudesta, joka näki kaupunginjohtajan toilailut?

    Muun muassa paikallisia kotkalaisten yritysten edustajia sekä kaupungin johtavia virkamiehiä kuten entinen kaupunginhallituksen puheenjohtaja. Ei tässä voi nimiä mainita, mutta kotkalaisia oli runsaasti paikalla. Coktail tilaisuudessa Kymi Sinfoniatan konsertin jälkeen kaupunginjohtaja häipyi omille teilleen. Ja julkisesti hän on väittänyt edustavansa Kotkaa näillä matkoilla. Tämä tapahtui siis viime vuoden syyskuussa.

    Äänestä

Johtaja edusti Kotkaa juuri niin sivistyneesti kuin vain hyvin koulutettu kaupunginjohtaja suinkin kykenee.
Muistakaa että Kotka on perinteinen demarien johtama kaupungi.
Siinä mennään mainingin harjalla täsäkin edustus tilaisuudessa.
Toivottavasti ei kaviaarit olleet rinnuksilla.

Äänestä
  • Kertokaa nyt mitä tapahtui, ilman noita viittauksia demarikaupunkitaustoihin.

    Äänestä

Sori, kukaan ulkopaikkakuntalainen ei voi ymmärtää ilman noita taustoja.
Tämä kotkan meno on sitä luokkaa ettei sivullinen pääse siitä muuten jyvälle.
Sori vielä kerran jos sinua demarina ottaa tämä uutisointi päähän, voit aina lohduttaa iteseäsi että kyllä se kävisi meille muillekin jos olisimme demareita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Yks nainen kirjoitti:

Muistatteko tapausta siellä messualueella kun kaupunginjohtaja tuli aikamoisessa kunnossa ilmoittamaan, että ketkä lähtee hotellille juomaan ja kun ei ollut halukkaita, niin Kotkan kaupungin pääedustaja lähti yksikseen juomaan hotellille. Paikalla oli paljon todistajia näkemässä kaupunginjohtajan varsin edustavan kunnon, mutta ilmeisesti hän oli nähnyt ja visoinnut hyvin tärkeäksi asiaksi edustaa Kotkaa täysin humalassa. Hänellä ei ollut minkäänlaista velvollisuuden tunnetta esiintyä Kotkapäivillä edustavasti ja pitää yllä Kotkan kaupungin mainetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu