Mitä mieltä ootte sinisestä talosta? Onko hyvä lääkäriasema? Kirjottaavatko paperisia reseptejä vai e-reseptejä? Onko negatiivisia kokemuksia? Kannattaako mennä sinne asioimaan?
Sininen talo
29
10094
Vastaukset
- kala-marinkatu
Mitä mieltä ootte sinisestä talosta? HYVÄN NÄKÖINEN RAKENNUS.
Onko hyvä lääkäriasema? PÄÄLTÄ PÄIN NÄYTTÄÄ IHAN HYVÄLTÄ.
Kirjottaavatko paperisia reseptejä vai e-reseptejä? TOISIA AINAKIN, ELLEI KUMPIAKIN.
Onko negatiivisia kokemuksia? HIV-testi OLI AINAKIN NEGATIIVINEN.
Kannattaako mennä sinne asioimaan? TIETYSTI, JOS ASIAA ON.- Sininen ajatus
Hei huumehörhö ! Eivä kirjoittele kuin E-reseptejä, joten turhaa menet, ei voi väärentää. Hommaile aineesi katukaupasta ja toivottavasti tarpeeksi vahvoja, jotta henki lähtee.
- Luottamus meni
kun omistaja paljastui fanaattiseksi rinnakkaisväylän vastustajaksi itsekkäistä syistä. Siinä eivät painaneet mitkään järkevätkään perustelut eikä yhteinen etu kun akkojen uimapaikka ja laiton pukukoppi menivät. Vielä sellainen henkilökohtainen juttu etteivät Sinisessä Talossa suostuneet edes antamaan lääkärin määräämää B-vitamiinipistosta vaikka oli omat ampullitkin mukana. Olisi muka pitänyt tutkituttaa veriarvot uudestaan vaikka ne tutkitaan muutenkin jo monta kertaa vuodessa B12-vitamiinin puutteen ja siitä johtuvan alhaisen hemoglobiiniarvon takia. Onneksi löytyi paikka jossa ymmärrettiin asia eikä ajateltu ensimmäisenä omaa bisnestä.
- huu haa saa
hyvä on
- ahtinen
Sininen talo on punainen talo.
- luottamustalainen
Sinisen talon aulassa on pääkallokaappi. Vanha hieno apteekkarin kaappi.
- kevät 2013
Kannattaa mennä TERVEYSTALOON.Sinisen talon lääkäreillä käyvät lääkeittein väärinkäyttäjät.Kannattaa laittaa julkiTerhikkiin Sinisen talon lääkäreitten nimet ja miettiä sitten kannattaako mennä!
- huolestunut minä
Täysin samaa mieltä!!!!yleisesti tiedossa että sieltä saa reseptin kun reseptin.Narkkarit sitten käyttävät itse ja myyvät kadulla osan rahoittaakseen omaa käyttöä.Sairasta ja säälittävää toimintaa. Toivon että äskettäin uutisoitu tapaus itäsuomalaisen lääkärin toiminnasta koskisi erästä tämän firman "reseptitehtailijaa".
- minko
juuri näin!! toivon että kyseinen paikka olisi jo lopettanut toimintansa...
- KOSMONTLOGI
Sinisentalon palvelut riippuu minkä lääkärin valitsee, ainakaan Kosmolla ei kannata käydä.
- ´´´
Mikä on Kosmo?
- ?+++
´´´ kirjoitti:
Mikä on Kosmo?
LÄÄKÄRI!!
- Help yourself
?+++ kirjoitti:
LÄÄKÄRI!!
Eikä sokealle Pirttikoskelle, joka on jo niin luotaantyöntyvän näköinenkin, että herkempi kääntyy ovella samantien takaisin. Ketä jää jäljelle??
- Anonyymi
Sinisellä Talolla on labratorio Verikoepaikka ja lääkäri ja Tukimukset tai Ekg tai Egg ja Rögen
- löde
Vaimoni kävi siellä kolmen promillen humalassa ja pami resepti oli aina taattu kun nyt ahistaa!!!!!!!
- menenpäkäymään
kiitos tiedosta kohta ei siis ahista :)
Terveystalossa on pari v.mäistä lekuria ja sairaalalla monta... Ja terveyskeskuksella pahimmat...
jumalia luuleevat olevansa mutta kyllä se sairaus voipi iskeä heihinkin.
Lääkärit sanovat että kipu on normaalia että haluatko lähetteen psykiatrille ja sitten psykiatri sanoisi olet väärässä paikassa jos sattuu. Onko kipuasi hoidettu kysytään psykiatrianpolilla ja sanon että ei kysytä edes oireita lääkärissä ja jos jotain sanoo niin sanotaan että sellaista on kaikilla!!!
Terveisiä terveyskeskukseen että turhaan maksoin vuosimaksun.
Pompom vaan muillekkin vajaakuntoisille. - paska juttu
pöö
- Tyytyväinen asiakas
Olen saanut hyvää palvelua Sinisessä talossa. Ajan saa nopeasti ja asiantuntemusta löytyy.
- lokakuu3
höpö,höpö.varmaan joku työntekijä kirjoittaa.Aivan ala-arvoinen paikka. Monet työpaikat ovat siirtäneet työterveys palvelut muualle.Ovat pilanneet maineensa hörhöille kirjoittamalla reseptejä,porukat myyneet lääkkeitä kaupungilla.
- Ei Lääkäriä
Meidän työterveys siirtyi pois Sinisestätalosta, koska lääkäri aikoja sai vaan ajanvarauksesta ja aikaisimmillaan vasta seuraavana päivänä. Jos oli flunssa ja kuumetta, niin joutui menemään aina kunnanlääkärille.
- Sinihometalo
Sisään astuessa ensimmäisenä nenään tulvii tunkkainen ja ummehtunut haju...
Tämä homeen hajuhan on "vanhan talon haju?".
Odotus -ja ilmoittautumistila on kuin aikamatka kuolemankammiossa, sillä lasivitriineissä olevat elukanraadot eivät mielestäni kuulu mihinkään terveystaloon.
Labrassa koeputket notkuu ruosteisissa telineissään ja ikkunat on tiivistetty maalarinteipillä sekä pölyn ja ötököiden määrä ahdistaa jossain määrin.
Vastaanotossa kohtelias ja hyvä palvelu.
Joku vanhempi mummeli pöyrii aamutakissaan henkilökunnan ja asiakkaiden perässä ja kyselee samoja kysymyksiä useampaan otteeseen eikä sekään luottamusta herätä kun tupakalle haiseva puli-ukon näköinen lekuri painottaa terveitä elämäntapoja ja liikunnan tarpeellisuutta. Välttelen asiontia tuolla. - hoh hoh
pysy kaukana siitä talosta....siellä vaan narkit käy uusimassa reseptejä kun muualta ei suostuta.
- Anonyymi
Onko vielä toimintaa?
- Anonyymi
Ka eepä taejja olla:D:D Mut kääppäs iha ite varmistamassa:D:D:D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ka eepä taejja olla:D:D Mut kääppäs iha ite varmistamassa:D:D:D
Et ole vissiin hoitoon päässyt kuitenkaan, kun tarvetta näyttäisi olevan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et ole vissiin hoitoon päässyt kuitenkaan, kun tarvetta näyttäisi olevan.
Vae hoettoon! Meekäpoejjalla tuo piänuppi pelloo kyllä ihan satarosenttisesti:D Mitenkä lie sulla:D:D:D
- Anonyymi
Mikä lafka hoitaa ääslinnassa nykyisin entisen sinisen talon toimenkuvaa? Jokuhan sitä kuitenkin hoitaa.
- Anonyymi
Ka empä tuota tiijjä. Määppäs ja pistäövy iha ite kahtomassa:D:D:D
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1537532Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432680- 2632283
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5662057Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.561110Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911077Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661055