Auton katsastushinta!

Oulaisissa aivan mahottomat katsastushinnat. 97 euroa.huhu huh! Kävin Haapavedellä,hinta 65 euroa! A-katsastukella kiskurihinnat,samoin on myös Pulkkilassakin!
13750
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

se riippuu mistä se roikkuu !
Nimittäin jos Oulaisissa tuttu katsastusmies päästää auton läpi ja Haapaveden nipottaja pomppauttaa tuulilasissa olevan halkeaman takia niin kumpi tuleekaan kalliiksi ?

Ensin ajat Haapovedelle 40km (bensaan meni rahaa n.10€) ja normaali katsastus 65€, sitten auto pomppaa esim. tuulilasin takia (vaihto ja uusi tuulilasi 300€), jälkitarkastus 35€ ja taas ne bensarahat 10€.
Elikkä pelkät katsastuskulut Haapovedelle olisi näin ollen 120€ tuulilasin vaihdosta aiheutuneet kustannukset 300€ = 420€

Äänestä
  • Jälkitarkastus haapavedellä 8 euroa ja oulaisissa 11 euroa.Kiskurihintoja!

    Äänestä

Pomppaa Oulaisissakin jos Haapavedellä, nim. merk. kokemusta on. Kyllä oli nuori poijankloppi tärkiänä ja virkavana kun kerran erehdyin Oulaisissa käyttämään katsastuksessa (ohi kulku matkalla). Ei kelvannut millään, tuntui tietävän ja määräsi korjattavaksi. Kävin tunnin päästä uudestaan ja sanoin että vika on korjattu, vaika ei tehty mitään, kovan syynin jälkeen kelpasi. Että tämmönen herra siellä huseerasi.

Äänestä
  • isäs huseerasi ku sua teki...

    Äänestä

  • kasuri69 kirjoitti:

    isäs huseerasi ku sua teki...

    Öykkäri kuin Ylivieskassa oli aikoinaan.

    Äänestä

Savarin Autokatsastus Ylivieska hinnat kohillaan.

Äänestä

Savarin katsastus Ylivieskassa ja homma toimii, ei enään Oulaisiin ellei hinnat tipu.Joulukuussa bensa-auto obd pakokaasutesti katsastuksineen muistaakseni 57€, Oulaisissa vajaan 100€. Kärkkäiseltä kun vielä samalla tankaa niin saa lähialueen halvimmat bensat, eroa 5-8 snt/l kokoajan.

Äänestä
  • Savarissa ainaki Sähköliiton kortilla saa 5€ alennukset katsastuksesta

    Äänestä

  • nimim1 kirjoitti:

    Savarissa ainaki Sähköliiton kortilla saa 5€ alennukset katsastuksesta

    ei tartte katsastaa.

    Äänestä

  • Samoin Haapavedellä on Savarin katsastus,ja samat edulliset hinnat ja palvelu todella ystävällistä! Meen toistekkin!

    Äänestä

Iisalmessa katsastin maksoi 29€

Äänestä
  • V######t kaupantekijäisiksi. Ei muisteta että ollaan asiakaspalvelussa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kohtuuton taksa kirjoitti:

Oulaisissa aivan mahottomat katsastushinnat. 97 euroa.huhu huh! Kävin Haapavedellä,hinta 65 euroa! A-katsastukella kiskurihinnat,samoin on myös Pulkkilassakin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu