Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Kakkukahville 16.4.

Tänään RAYn 75-vuotisjuhla.
369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

heh, reiskalla on varaa tarjotakin...

Äänestä
  • en epäile yhtään...

    Äänestä

Parempi ostaa oma kakku kotiinvietäväksi kaupasta. Vaikka ostaisin 12 hengen luxuskakun kaikilla mahdollisilla täytteillä niin se tulee halvemmaksi kuin mennä reiskan peliluolaan anelemaan jotain tulitikkuaskin kokoista suupalaa siinä sivussa kun tunkee rayn ei-satunnaisiin rahankeräyslippaisiin samalla reissulla vähintään 100 euroa. Pitäköön p.askat viritetyt pelimasiinansa ja kakkunsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Poteissa tarjotaan kirjoitti:

Tänään RAYn 75-vuotisjuhla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu