Anteeks vaan

Kyllä täällä on näin Keskustaa lähelläolevan silmin katseltuna kahelia sakkia. Olen jo jonkin aikaa miettinyt tekeekö seura kaltaisekseen.
Voi, voi ja vielä kerran voi, tuleekohan minustakin tuollainen, joka päivät pääksytysten hokee: Väykky, jalasmökki, Vladimirov, Lepikon torppa, Kekkosen hauta jne.
Olisikohan itsesuojelullisista syistä poistua takavasempaan ja antaa huippukirjoittajille työrauha.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Poistu takavasempaan tai takaoikeaan, kunhan poistut. Ei huippukirjoittajien takia, ne ei sinusta välitä. Itsesuojelullisista kyllä. Koko ajan heikentynyt mielenterveytesi romahtaa lopullisesti ja joudut hourulaan, jos täällä entiseen tapaan jatka. Ei sellaista jatkuvaa päivystämistä kestäisi terveempikään.

Äänestä
  • Kyllä se hulluus myös näyttää olevan leimallista juuri kaupunkilaisille. Se on pitävä havaintoni pitkällä aikavälillä. Susikeskustelu tv:ssa vain vahvistaa sitä.

    Kyllä susiongelmaan asutuksen lähellä on olemassa tehokas ratkaisu, oikeus tarvittaessa omiin käsiin. Valitettavasti Suomen typerä lainsäädäntö asettaa suden hengen arvokkaammaksi kuin ihmisen.

    Kolarista viestitään valtavasta romaniongelmasta, joka pitäisi myös ratkaista yhteishengellä, joskin lievemmin keinoin kuin susien osalta.

    En minä todellakaan halua samaistua labiileihin kaupunkilaishössöttäjiin tai vastaaviin. Sahajauhot ovat vielä kuulemma sen verran kuivia. Entäs itselläsi?


    Vai eivät "huippukirjoittajat" välitä. Ho hoo, ho hoo, hohotan minä.

    Äänestä

Osmo Känä aikoi mennä lampolaan

Huomenna taas hokee:
Väykky, jalasmökki, Vladimirov, Lepikon torppa, Kekkosen hauta jne.
Vanhanen..minkkimari..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sapiens dux kirjoitti:

Kyllä täällä on näin Keskustaa lähelläolevan silmin katseltuna kahelia sakkia. Olen jo jonkin aikaa miettinyt tekeekö seura kaltaisekseen.
Voi, voi ja vielä kerran voi, tuleekohan minustakin tuollainen, joka päivät pääksytysten hokee: Väykky, jalasmökki, Vladimirov, Lepikon torppa, Kekkosen hauta jne.
Olisikohan itsesuojelullisista syistä poistua takavasempaan ja antaa huippukirjoittajille työrauha.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu