Stokka pakkolomalle ! :)

Hurrikauppa joutuu lomauttamaan, kun sen sijaa itä- ja kaakkois Suomessa KAUPPA KÄY JA PALKATAAN LISÄÄ TYÖNTEKIJÖITÄ !


Varsinkin kun osaa venäjää saa paikan.. :))


Pakkoruotsi on VITSI !

HAH HAH HAAAA Hurrit , Stokka sukeltaa ..!
21123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Vi handlar inte mera på STOCKMAN,där är alldeles för mycket ryskspråkiga kunder.

Äänestä
  • Jag slutade nästan helt handla på Stockmann då mitt Stockmanns kontokort förvandlades till ett Nordea Master-kort, dvs Stockman sålde sina kontofordringar till Nordea.
    Jag ville inte för mitt liv bli Nordea-kund och ha ett Nordea-kort i min plånbok, har numera endast ett stamkundskort som jag använder för stamkundserbjudnden.

    Många av mina bekanta reagerade lika på omställningen och sade upp sitt konto.

    Äänestä

Koettakaa nyt hurrit pitää kauppanne pystyssä :))

Venäläiset haluavat hyvää palvelua, eivätkä siedä vanhoja rkp tanttoja känisemässä edes samassa tilassa ..

Äänestä
  • Därför handlar vi inte mera där,

    Äänestä

Ai te käytte Siwassa :))

Äänestä
  • Se on yllättävän lähellä.

    Äänestä

  • Plussapuoli kirjoitti:

    Se on yllättävän lähellä.

    Mutta Itäsuomessapa meillä onkin Tokmanniketju. Se on vähän semmonen karvalakkimalli Stockmannista.

    Äänestä

Liekkö stokan Venäjän operaatiot vieneet Stokmannin likvidideeetin alas.. ;) Venäjä on vaikee maa koska siellä ei pidä muut kuin viidakon lait. Pahoin pelkään että Neste on menossa samaan sudenkuoppaan niinkuin muutkin Venäjällä operoivat. Tappiot maksatetaan suomalaisilla totta kai sehän on tuki ja turva mutta suomalaisten pitäisi ruveta boikotoimaan sellaisia liikeitä.! Olemme orjan asemassa omassa maasamme niin pitkään kun tuo käytäntö jatkuu..!

Äänestä
  • Venäjän mustamaalaamista - kiihkosvekojen uusi taktiikka.

    Äänestä

  • Kiitos Alexander kirjoitti:

    Venäjän mustamaalaamista - kiihkosvekojen uusi taktiikka.

    Här har vi i månader fått läsa om att Stockmans försäljare inte mera betjänar svenskspråkiga kunder.Varför skulle vi handla där då om ryssarnas pengar är viktigare ?

    Äänestä

  • andra affärer kirjoitti:

    Här har vi i månader fått läsa om att Stockmans försäljare inte mera betjänar svenskspråkiga kunder.Varför skulle vi handla där då om ryssarnas pengar är viktigare ?

    En bra fråga. Men på Stockmann i Åbo blir man fortfarande betjänad på svenska.

    Äänestä

  • Eipä riitä tässä matalasuhdanteessa Suomen veroilla raskautetun ja pienituloisen kansan rahat Stockmannin hinnakkaisiin tuotteisiin. Se nyt vaan on taivahan tosi. Olen helsinkiläinen ja käyn usein Stockkalla, ainakin kävelen läpi, koska se oikaisee reittiäni.
    Jo alkuvuodesta ihmettelin täällä kotosalla, että missä ovat asiakkaat Stokkalta, kun tuntui välillä, että myyjiä on enmmän kuin asiakkaita.
    Nyt se selvisi Hesarin jutusta, kun johtaja Penttilä Stockmannilta kertoi, ettei näin huonoa vuosineljännestä (alkuvuosi 2013) kuin tänä vuonna ole tavaratalossa nähty ja koettu hänen 35-vuotisen uran aikana koskaan. Sellaista se on, ostokyky hyytyy kyllälisää tämän hallituksen aikana....

    Äänestä

Venäjä on business ja rkp kaupat kuivuvat kasaan , näin se vaan menee. :)

rantahurrien tappiot tulevat ihan kotimaan stokkalta...

käy kuin hesarille, kun perussuomalaiset aloittivat tilausboikotin on edessä saneeraus ja yt :!

Äänestä
  • Venäjällä operoitaessa pitäis olla älyttömän varovainen.

    Äänestä

  • CTOKMAHH kirjoitti:

    Venäjällä operoitaessa pitäis olla älyttömän varovainen.

    Joo, Suomi24 meni venäläiselle omistajalle ja nyt kun keskustelusssa mainittiin Venäjä, niin puskee sivuille mainosta "Cute girls from Russia" tai sinnepäin.

    Äänestä

  • Bisnestä, bisnestä kirjoitti:

    Joo, Suomi24 meni venäläiselle omistajalle ja nyt kun keskustelusssa mainittiin Venäjä, niin puskee sivuille mainosta "Cute girls from Russia" tai sinnepäin.

    Ai sinäkin uskoit siihen aprillipilaan! Ei Suomi24 ole myyty kenellkään. Aller rules!

    Äänestä

no ne onkin oikeasti cute, toisin kuin rkp:n karmeat tantat..

Äänestä
  • Jaa, sanakirjasta katsoin, että cute tarkoittaa nokkela. Mitähän ne tollasia mainostaa?

    Äänestä

Venäläiset ovat paljon nokkelampia kuin ruotsalaiset... voittivat meidän suomalaisten mielet puolelleen rahalla :)) Pakko ei toimi, ankdam..

Äänestä

Ylös

Äänestä

Ei käy edes rysshä stokalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


savobo... kirjoitti:

Hurrikauppa joutuu lomauttamaan, kun sen sijaa itä- ja kaakkois Suomessa KAUPPA KÄY JA PALKATAAN LISÄÄ TYÖNTEKIJÖITÄ !


Varsinkin kun osaa venäjää saa paikan.. :))


Pakkoruotsi on VITSI !

HAH HAH HAAAA Hurrit , Stokka sukeltaa ..!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu