Hintaa saisi olla korkeintaan noin 80 euroa.
mistä halpa aluekooditon DVD-soitin?
tarja
2752
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Aluekoodien poisto onnistuu varmimmin halvimman luokan DVD-soittimissa, jotka on tehty Kiinassa. Näissä laitteissa on muutenkin usein yllättävän monipuoliset ominaisuudet. Aluekoodivapaana laitteita ei myydä vaan koodin poisto tehdään omalla kaukosäätimellä ja ohje löytyy täältä:
http://www.videohelp.com/dvdhacks
Kannattaa katsella etukäteen tuolta, jos tietty malli kiinnostaa ja varmistua tosiaan siitä, että muuta kuin omaa kakea ei tarvita!
Esimerkkinä vaikkapa Verkkokauppa.com myy YAMADA DVD 2600, hinta 55 e. Useat Philipsin soittimet saa helposti koodivapaiksi, mutta menevät yli sadan euron, vaikka DVP520, Mustassa Pörssissä 109 euroa.
gigantista joku kuukausi sitten SABA-merkkisen dvd:n hinta 39e hyvin toistaa poltetut leffat..