Satuitteko huomamaan, että pellet on tulossa Ikaalisiin?
Vai pitäisikö printata pari mainosta vielä lisää?
Vai pitäisikö printata pari mainosta vielä lisää?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
No kyllä huomattiin. Kovasti tekisi mieleni mennä, kun en ole koskaan sirkuksessa ollut, mutta miksi pitää alkaa niin aikaisin klo 18.00? Ja miksei koskaan ole päivällä näytäntöä? Esim. viikonloppuna.
Ikaalisten valtuusto tekee ensiesiintymisensä siellä! Odotettavissa mahtavaa teatteria, draamaa ja takuuvarmasti nauruhermoja kutkuttavaa viihdettä!
Matti ja Aulikki kirjoittavat jo valmiiksi vappupuhettaan.
Hienoa nähdä heidät yhdessä muistomerkiltä otetussa
kuvassa.
1.5. on oikea sirkuspäivä !
Jarmo-hyvä, mikä sinua vaivaa???? Et tuo tänne keskusteluun mitään uutta ja rakentavaa, ainoastaan homo-juttuja, ivaa, kiusantekoa, ihmisten haukkumista ja loukkaamista.
Onko homous sekoittanut järjenjuoksusi????
Kaikki tämän ketjun viestit ovat lähtöisin samalta koneelta.
8 § (9.6.2000/531) Yksityiselämää loukkaava tiedon levittäminen. Joka oikeudettomasti
1.joukkotiedotusvälinettä käyttämällä tai
2.muuten toimittamalla lukuisten ihmisten saataville
esittää toisen yksityiselämästä tiedon, vihjauksen tai kuvan siten, että teko on omiaan aiheuttamaan vahinkoa tai kärsimystä loukatulle taikka häneen kohdistuvaa halveksuntaa, on tuomittava yksityiselämää loukkaavasta tiedon levittämisestä sakkoon tai vankeuteen enintään kahdeksi vuodeksi.
minä (aloittaja) kysyin ihan aiheellisen kysymyksen, ja suurin osa vastauksista on taas ihan puuta heinää. Tällä palstalla on todellakin ihan sekoa porukkaa.
Juuuh ,, se on vaan tuo yks "hoikkis" joka villittee koko porukan.Hoikkis yrittää hämmentää pakkaa joka lailla.Sen homppelin kirjotukset pitää vaan jättää omaa arvoonsa ja koitetaa vaa ymmärtää sitä.
Niinpä taidan ruveta myymäänviinaa
Euroopan tietosuojavaltuutetun virka perustettiin vuonna 2001. Tietosuojavaltuutetun tehtävänä on varmistaa, että kaikki EU:n elimet kunnioittavat ihmisten oikeutta yksityisyyteen, kun ne käsittelevät henkilötietoja.
Mitä Euroopan tietosuojavaltuutettu tekee?
Kun EU:n elimet käsittelevät tunnistettavissa olevan henkilön henkilötietoja, niiden on kunnioitettava kyseisen henkilön oikeutta yksityisyyteen. Tietosuojavaltuutettu varmistaa, että näin tapahtuu, ja antaa ohjeita henkilötietojen käsittelyä koskevista seikoista.
Tietojen käsittely tarkoittaa niiden keräämistä, tallentamista ja säilyttämistä, tiedonhakujen tekemistä, tietojen lähettämistä muille henkilöille tai tietojen asettamista muiden saataville sekä myös tietojen saannin estämistä, tietojen poistamista ja hävittämistä.
Tiukat yksityisyyttä suojaavat säännöt ohjaavat näitä toimintoja. Toimielimet ja laitokset eivät saa esimerkiksi käsitellä henkilötietoja, jotka koskevat rotua tai etnistä alkuperää, poliittisia mielipiteitä, uskonnollista tai filosofista vakaumusta tai ammattiliittoon kuulumista. Ne saavat käsitellä ihmisten terveyttä ja seksuaalista käyttäytymistä koskevia tietoja ainoastaan, jos tietoja tarvitaan terveydenhuoltotarkoituksiin. Silloinkin tietojen käsittelijänä on oltava terveydenhuollon ammattikoulutuksen saanut henkilö tai muu vastaava henkilö, jota koskee salassapitovelvollisuus