Tänään torstaina 18.4. aamupäivällä klo 8-11 välillä Pohjois-Karjalan ammattiopiston pihalla osoitteessa Peltolankatu 4. Kolarointi on tapahtunut D1-rakennuksen edessä. Kohteena oli tummansininen Volvo S60 ja kolaroija mitä ilmeisemmin valkea auto. Takaovi menee vaihtoon ja korjaus ei jää todellakaan siihen. Paikalta on kadottu, mitään viestiä jättämättä. Näitkö jotain tai tiedätkö jotain?
Laita meiliä herttarouva @ yahoo.fi
Laita meiliä herttarouva @ yahoo.fi
Vastaukset 9
Vanhimmat
Niin sitä peltiä aina välillä mennee, älä sure kai sulla vakuutus on??
Toisaalta ihan oikein rikkaalle ökyautoilijalle, että sattu noin, tänne piti tulla ihan mainostamaan, että s60 volvo on.
Toki eihän se ole oikeasti mikään ökyauto, mutta jotenkin vaan kaikki s60 ja s80 omistajat kuvittelevat niin ja puheet ja käytös muutenkin ja liikenteessä sen mukaista.
Hiukan lipsuu ohi aiheen, mitä väliä sillä auton merkillä olikaan tässä hommassa? Mahtanut sattua itsellenne vastaavia vahinkoja, kun menee herne nenään asiallisesta ilmoituksesta. Kyllä mua vitutti suuresti, kun toisen kuskin huolimattomuuden takia autoni meni lunnaiks. Eipä se merkki ym. siinä olennaista ollut sillä hetkellä. Sitäpaitsi, lainalla saa vaikka minkä biilin, vaikka muuten kusis koirat kintuille. Hankkikaatten elämä.
Mun veikkaus, että joku koulun oppilas, jolla ei oo selkärankaa kantaa vastuuta, eli joku es jonne tai joku säälittävä luuseri teini.
Vihjeitä kaivataan edelleen. Juttu myös perjantain paikallislehdessä, Karjalaisessa.
veikkaan, että se oli valkoinen unidentified flying object.
kahtele peltolasta valkoisia lommoilla olevia autoja. Varmasti jokun jonnen amis auto
Voihan se ollakin opiskelija, aika luultavaa, mutta suomalaista rehellisyyttä kaivataan.
Volvo s60
Miesystävänä KÅrl går sokin jå JoulupÅlla meni pyllyreikään" Heetero kaahari bögkeni, kEfterKoska ei os kestänyt homosteluamme
toivoen avaaja
Karl Gaysson
Nimimerikitön itkijä