Illman selityksiä

Tuskin muuttuu.
6283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nyt näitä alkaa tulemaan liukuhihnalta .D

Pakko mennä nukkuun

Äänestä

mikään ole vaikeeta jos haluat niin menet ja teet sen minkä haluat

Äänestä

En haluaisi selityksiä vaan pelkän raa'an totuuden, olkoon se sitten millainen tahansa. Tämä epätietoisuus ahdistaa.

Äänestä

Tietäis vaan kuka sitä totuutta penää, ja keneltä.

Äänestä
  • Pitää vaan osata esittää oikeat kysymykset.

    Äänestä

  • Voi se olla näinkin kirjoitti:

    Pitää vaan osata esittää oikeat kysymykset.

    Osata esittää ne juuri oikeat toisen edellyttämät kysymykset, kiusantekoa sekin. Mielivaltaa. Jos kysymys on esitetty, sen sanoma on varmasti ymmrrettävissä siitä huomimatta, että se onkin esitetty toisen omalla tavalla. Minkälainen k.paa vastaa vain hänen mielikseen muotoiltuun kysymykseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaikea tilanne kirjoitti:

Tuskin muuttuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu