En toivonut mitään. En edes sitä normaalia toivetta, että saisin sut viimein. Siihen juttuun ei auta taika keinot eikä mikään muukaan. Vain sinä itse voit tehdä sen päätöksen, että me saamme joskus olla yhdessä.
Oikeastaan mulla on jo kaikki mitä tarvitsen. Oikeastaan olen onnellinen ihan näinkin. Saan rakkautta ja saan rakastaa...en sinua enkä sinulta, mutta kuitenkin. Onneksi lähes kuka tahansa voi ottaa itselleen koiran :)
Oikeastaan mulla on jo kaikki mitä tarvitsen. Oikeastaan olen onnellinen ihan näinkin. Saan rakkautta ja saan rakastaa...en sinua enkä sinulta, mutta kuitenkin. Onneksi lähes kuka tahansa voi ottaa itselleen koiran :)
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ethän sinä sitten häntä rakasta tai elämääsi halua. Piski piisaa...
Tiiätkö, kun jossain menee raja ja sitten ei vaan voi tehdä enempää. Ei ketään voi väkisin ottaa.
Painu piskin pariin (parittelemaan)
Tai sitten se, ettei ole koskaan tehnyt mitään asian hyväksi! Piste.
Nuin se vaan on! Ja kun toinen teki, julmistelit ja ajoit pois.
Hyvä, että olet onnellinen nyt! Anna siis minunkin löytää oma onneni.
Vain sinä itse olisit voinut kerran järjestää asian, mutta et viitsinyt vaivautua.
Vai on rakas ihminen sama kuin koira.Päätöksiä ei voi yksin tehdä sillä niistä on keskusteltava.Elämäntilanne on huomioitava ja muut ihmiset läheiset.Aika on se joka auttaa asiaa ja kukaties olemme yhdessä.Toivotaanko sitä.
tämä on keskustelu, johon ei koiranomistajana voi osallistua. Tuossa se piski nukkuu viattomana tietämättä pahasta maailmasta.
Rakkaus ja seksi on 2 eri asiaa. Hölmöt! Ei ollu mistää eläimii sekoomisesta kyse.
Kait nyt melkein kaikki koiran omistajat koiriaan rakastaa???
Ja sitten kuitenkin piti osallistua. Saarnaavaan tyyliin. Sillä lailla... Paha maailma taitaa olla ihan omassa päässä.
Kyllä se paha maailma on ainakin sikrun päässä.
Sekin on nyt todettu, ettei ihminen ole välttämättä koiran paras ystävä vaan kissa ;)