Puhelinpistokkeen poistaminen

Onko puhelinpistokkeessa millainen virta ja miten mitataan?

Tarkoitus on poistaa vanha pistoke seinästä. Sulaketaulusta ei suoraan selviä, minkä sulakkeen takana puhelinpistoke on.
64403
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No voe hyvät hyssykät...

Äänestä

Rasia irti ja vaikka teippiä johtimien ympärille. Sitten joku kansi päälle. Ei ole sulakkeita eikä vaarallisia jännitteitä.

Äänestä

mutta älä oikosulje johtimia kumminkaan !

Äänestä
  • Siksi teippiä. Molempiin erikseen. Ei siis yhteen.

    Äänestä

Eiköhän tuossa kyselty pistokkeesta eikä rasiasta.

Äänestä
  • Mikähän "pistoke" sillä seinässä olisi minkä se haluaa poistaa ja luulee vielä sulakkeenkin takana olevan? Eiköhän kyse ollut juuri puhelinpistorasiasta, mutta termit vähän hakusassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


13+14=? kirjoitti:

Onko puhelinpistokkeessa millainen virta ja miten mitataan?

Tarkoitus on poistaa vanha pistoke seinästä. Sulaketaulusta ei suoraan selviä, minkä sulakkeen takana puhelinpistoke on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu