Tony Halme kaupunginvaltuustoon!

tottakai

Äänet Halmeelle kunnallisvaaleissa!

7

430

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hany Tolme

      Siis pitäisi äänestää miestä joka on tuomittu ampumaaserikoksesta, rattijuoppoudesta, huumausainerikoksesta ja dopingaineiden käytöstä.

      • pellepoliisi

        väkivaltainen narkkari, muut niillä listoilla ovat varkaita, tyhjäntoimittajia, luulotautisia, valehtelijoita .. ei yhtään sen huonompi ole T.Halme.

        hänen pöljyilynsä vain sattuvat olemaan sellasia että niistä jää selkeästi kiinni ja voidaan osoittaa vastuullisuus, toisin kuin 98% "poliitikoiksi" kutsutuista öljykäärmeistä.

        Jos minun kerran on verovaroilla maksettava jonkun pellen palkka, maksan sitten sellaisen joka edes erottuu paskanpuhuja-droidien massasta.


    • Jerry Falwell

      Hakalehdolle sitten käy? Ottaako Halme valtuustopellen roolin, vai jäävätkö helsinkiläiset vaille sirkushuveja?

    • pöyristynyt

      Eihän se kasvis pysty hoitamaan kansanedustajan tehtäviäänkään. Miten hän vielä voisi ottaa vielä lisää vastuunalaisia tehtäviä? Ei kaupunginvalltuustokaan mikään naurispelto ole.

      • valtuustoon!

        eduskunnan suoraselkäisimpiä miehiä. tony helsingin kaupunginvaltuustoon.


      • Tilastonikkari

        Kylläpä pomppasi. Käy "Hyvä mies" katselemassa esimerkiksi eduskunnan tilastoja, niin huomaat, mitä Halme on siellä tehnyt. Vertaa nyt esimerkiksi muutamiin muihin Helsingistä valittuihin edustajiin. Meriläiseenkin se uupumus iski jo runsaan vuoden työskentelyn jälkeen ja lähti täydellä palkalla ainakin lehtitietojen mukaan "rellestämään" tämän toisen tamperelaisen pellen kanssa. Noinkin niitä kansanedustajan tehtäviä näköjään voi hoitaa


      • Tilastonikkari

        Käy hyvä ihminen selaamassa eduskunnan tilastoja niin näet, mitä Halme on eduskunnssa touhunnut ja vertaa esimerkiksi muutamiin Helsingin kansanedustajiin. Ei tarvitse Halmeen pojan hävetä eikä hänen kannattajiensa.
        Taitaa vain olla niin, että pelko kasvaa koko ajan, kun kunnallisvaalit lähestyvät ja Perussuomalaiset ottavat muutaman valuustopaikan Helsingissä. Pelko ja panettelu on tietenkin ymmrrettävää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      157
      2558
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2377
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1072
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      901
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      839
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      717
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      717
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      680
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      658
    Aihe