Miesten itsemurhatilastot voisivat sen jälkeen olla hiukan epäkarumpaa luettavaa.
Nämä isänsä vihaamat tytöt lukevat itsensä psykiatrian erikoislääkäreiksi ja kostavat sukupuolensa meihin miesasiakkaisiinsa. Alitajunnassa kostavat isälleen.
Ettekö koskaan ole ihmetelleet, miksi Suomalaisten miesten itsemurhatilastot ovat niin hurjat?
Nämä isänsä vihaamat tytöt lukevat itsensä psykiatrian erikoislääkäreiksi ja kostavat sukupuolensa meihin miesasiakkaisiinsa. Alitajunnassa kostavat isälleen.
Ettekö koskaan ole ihmetelleet, miksi Suomalaisten miesten itsemurhatilastot ovat niin hurjat?
Vastaukset 26
Vanhimmat
Soitin tänään entiselle lääkärilleni Oulun EMTT:lle. Ette voi edes kuvitella, kuinka karu vastaanotto oli. Onneksi olen naisia paljon älykkäämpi.
Muuten olisin välittömästi juossut junan eteen.
Psykiatriatar, sanoisin.
Vältä heitä kuin ruttoa, jos olet mies.
Isä halusi pojan, mutta syntyikin tyttö.
Tyttö yrittää miellyttää isäänsä kaikin mahdollisen keinoin, siinä kuitenkaan onnistumatta. Hän lukee itsensä jopa psykiatrian erikoislääkäriksi ja silti isä ei edes totea, että rakastaisi tytärtään.
Katkeruus syntyy.. vannon, että kostan kaikille miehille, sillä joka ikinen mies on sika.
Minä en mennyt katkeran tytön lankaan, tai sen kynsiään lakkailevien kätyreiden.
Tai itseasiassa menin siinä mielessä, että hyväksyin sen Seronil-reseptin, jolla yritin itsemurhaakin. Naiivi kun olin, erehdyin kertomaan tunteesta, etten tunne yhtään mitään.
Ne määräsi mulle Seronilia, joka karsii jo entisestään minimissä olevat tunteet täysin nollaan. 0. Se laukaisi minussa niin voimakkaan ahdistuksen, että ajauduin psykoosiin ja murtauduin apteekkiin, kaksi kertaa.
Tarkoitus oli kai ajaa minut itsemurhaan. Sitäkin yritin monta kertaa.
Monta eri diagnoosiakin ne löi meikälle, jonka jälkeen nakkasivat kuin nallin kalliolle.
En usko niihin diagnooseihin, olen liian älykäs sellaiseen.
Sen muistan, kun vihreästä Mondeosta nousi poliisit, ikään kuin ne olisi osannut jo odottaa meikäläistä. Tämä oli toinen kerta,
Kaikkien asenne oli kuulustelijoita myöten, että mitä hemmetiä sinä oikeen touhuat? Kysymys oli kaikkien huulilla.
En osaa vieläkään selittää sitä, mutta rikosrekisteri siitä syntyi.
Se oli niin totaalisen epätodellinen olotila. Se ei ollut unenomaista. Unessa on elämänmaku voimakkaana esillä.
Tämä oli totaalisesti päämäärätöntä toimintaa.
Paikkakunnallani eräs psyykkisesti sairas mies teki heti itsemurhan kun hänen naispuolinen terapeutti kuoli: mies oli ihastuntut terapuettiin ja hänen ainoa mielen piristys tarapialla käyminen loppui.
Jos tarvitsisin josksus terapiaa niin mieluummin valitsisin naisen.
Naiset osaa tuon rahastuksen. Tekevät asiakkaan riippuvaiseksi, että tuo jatkuvasti rahaa ja tappaa itsensä kun psykoatri kuolee.
Psykiatrinhan pitäisi yrittää saada potilas terveeksi eikä itsestään riippuvaiseksi.
Hah. Vai sellaisia harhakuvitelmia sulla on.
Kannattaa välttää kaikkia psykiatreja, ovat väkivaltaisia psykopaatteja kaikki
Mikset nää voi kuolla?
-Vaahtokassi
-KK
-Kylmät kädet
-liittynyt
vetelet täällä taas yksin kysymyksiä ja vastauksia.
This.
sekä Keijo Keripukki, mutta se käyttää sitä vain YouTubessa.
http://www.youtube.com/watch?v=KYkC7gGSXdI&list=UUDs3HZR2bKDx2y9pa8sBpVw&index=1
Jaa-a. On ne miespsykiatritkin joita oon tavannut olleet aika vittumaista ja kieroa sakkia. Lääkärit ja erityisesti psykiatrit on eräs alahaisimmista amaattiryhmistä minun mielestäni. Mut komppaan kyllä siinä että itse miespuolisena potilaana olen saanut erittäin huonoa ja kieroa kohtelua naispsykiatreilta. VAlitettavasti. Akat on kohdelleet mua ajoittain muutenkin aika tylysti. Erotun massasta edukseni. Tämä on se todennäköisin syy.
tietoja hyväkseen esim. avioerossa saadakseen huoltajuuden naiselle. Naiset ovat aina yhdessä rintamassa miehiä vastaan.
Tuo teoria jakaa ihmiset täysin kahteen eri koulukuntaan. Toisen leirin mukaan naisen pahin vihollinen on toinen nainen, varsinkin miesasioissa.
Toki halitaan, pusitaan ja hoetaan minä rakastan sinua, mutta se on pelkkää pintakiiltoa.
Aikoinaan kunnallisella mtt:olla käyntieni aikana psykiatrian
erikoislääkärin, joka oli nainen, toiminta oli näin jälkikäteen mielestäni
vähintäänkin asiallista. Kyllä hän yritti hoitaa sen työhönsä kuuluvan
osuuden niin hyvin kuin vain pystyi ja osasi.
Siinä tilassa missä sinne menin, alkuunsa jonkinsortin ylilyöntejä
varmaan tuli jonkin verran, puolin jos toisin.
Kaikenkaikkiaan näin jälkikäteen arvioiden, ymmärrän sen että hänen
työn kuvaansa kuului kirjoitella niitä lausuntoja ja muuta, vaikka ne
itsestä tuntui alkuun pahalta. En mä ainakaan sitten ymmärrä, miten
joku toinen olisi voinut sen kovin kummoisemmin, paremmin tehdä.
En muuten suostunut koskaan mitään lääkkeitä syömään sieltä.
Mutta joo, en pysty sitä hänen osuutta siitä kaikesta kritisoimaan,
yritti hän varmaan tehdä sen mitä kohdallani kykeni.
Seronilin määrääminen potilaalle, jonka tunteet ovat jo muutenkin lähes 0-tasoa, tulisi olla rikollista toimintaa.
Kiitos Oulun EMTT:n, minulla on nyt rikosrekisteri ja pari tuulesta temmastua diagnoosia siihen päälle.
Teillä ei ole käsitystäkään siitä, kuinka pelleä touhua koko psykiatria on.
VITUN SEKOPÄÄT XDDXDDXDXDDXDXDDXDXDXDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDXDXDDXDXDXDDXDXDXDXXXDXDDXDXDXDDXD
Niin pitääkin välttää kun tekis aina mieli harrastaa seksiä naispsykiatrien kanssa. On niitä toki muitakin syitä vältellä naispsykiatreja. He ei luultavasti ymmärtäisi miesten ongelmia samalla tavalla kuin miespsykiatrit.
Mielestäni, oli miten koulutettu ammattihenkilö tahansa, niin yleisesti ottaen löytyy sukupuolien välinen ero.
Naiset selviävät paremmin ihmisten kanssa, jotka ovat "normaaleja", pehmeitä tunteiltaan ja käytökseltään, tai alistuvia. Ymmärtävät tälläisten henkilöiden tunteita paremmin.
Miehillä taassen on ongelmia ymmärtää pehmeitä tunteita.
Mielestäni yleisesti ottaen "pehmeät" henkilöt kuuluisivat pääsääntöisesti naisille, ja kovat miehille.
"Mielestäni yleisesti ottaen "pehmeät" henkilöt kuuluisivat pääsääntöisesti naisille, ja kovat miehille."
Ei taida tuokaan pitää enää nykypäivänä paikkaansa. Naiset on nykyään julmempia kuin miehet.
Koska nykypäivänä heillä on valta. Katso vaikka ministereitä. Lähes kaikki naisia.
Haaremin huumassa olevat naisministerit haalivat tänne vain pienikalloisia apinoita, joita meidän pitäisi pitää ihmisinä.