Pohjanmaalla kodit vedenpeitossa

On hirvää kun kodit tuhoutuu melkein joka kevät Pohjanmaalla, eikä mitkään vakuutukset korvaa, eikä ensivuonna valtiokaan. Tärkeelisemää näyttää olevan syytää valtionrahaa Kyprokselle ja Kreikkaan omasta kansasta viis.
461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niinpä, Jyrkin ja Jutan vikahan se, että vesi nousee Munakan mittausasemalla. Mikähän ei olisi? Sataa. Saatanan hallitus.

Äänestä

Ainakin jälkikorvausten evääminen on mainitun parivaljakon syytä! Ennen rahat ulkomaille ennen kuin kotimaan hätää kärsiville! Vakuutukset ei korvaa myöskään tulvavahinkoja vaikka olisi ns. laajaturva! Mutta laajasti vakuutusyhtiöille asiakkaiden rahat kelpaa! Mistä kannattaa enää maksaa vakuutusyhtiölle kun aina löytyy pykälä etteivät korvaa mistään mitään! Sama jo itse säästää rahat jotka menisi vakuutusmaksuihin, ainakni jotain olisi silloin kun tarvitsisi!

Äänestä

"On hirvää kun kodit tuhoutuu melkein joka kevät Pohjanmaalla..."

Jos tuo olisi totta, niin kylläpä olisivat pohjalaiset tyhmiä. Vuosi vuoden jälkeen rakentaisivat talot pystyyn aina vain odottamaan seuraavan kevään tuhoutumista. Luulisi jossain vaiheessa tulevan jo mieleen vaihtaa rakennuspaikkaa.

Vaan kun asia ei ole noin huonosti. Aloittajan puheissa vain ei ole mitään järkeä.

Äänestä
  • Joen rannalla on vaan niin kivaa asua, vaikka joka kevät vesi onkin ainakin kellarissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jyrki ja juttis kirjoitti:

On hirvää kun kodit tuhoutuu melkein joka kevät Pohjanmaalla, eikä mitkään vakuutukset korvaa, eikä ensivuonna valtiokaan. Tärkeelisemää näyttää olevan syytää valtionrahaa Kyprokselle ja Kreikkaan omasta kansasta viis.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu