Melodiaa

Dhommi´´

6

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yksitoikkoinen biisi

      Kiitos Dhommi näytteestä, mutta 4 ensimmäistä minuuttia riitti tuota toistoa. Etkö Dhommi ole huomannut, että siinä veivataan samaa komppia koko ajan ja viulisti lurittaa siihen jotain niin kuin vain täytteeksi? Tässä toteutui se sinun jankuttama "samat soinnut" ja "liian vähän sointuja" teesi.

    • Dhommi´´

      Mitä hemmettiä?

      Melodiat ovat erittäin kehittyviä tuossa. Ja sointuja on enemmän kuin missään popissa.

      • sanonpahantotuuden

        Niin surullista miten Klassinen on hukannut melodian. Siksi Beatles on saanut niin paljon arvostusta. Arvostuksen d kiistää vaikka voisi ihan itse asiasta lukea. Ehkä 100 vuoden kuluttua.


    • Dhommi´´

      Missä vaiheessa klassinen hukkasi melodian? Klassisessa on edelleen melodia. Kaikessa modernissa on melodia.

      Melodian ei tarvitse olla tarttuva. Tietenkin kaikki tarttuva musiikki on myös klasaria. Ei poppiralleista ole todella lauletuiksi melodioiksi, vain klassiset jutut kelpaavat siihen.

      Klassinen on muuten ainoaa kriitikoiden ja ammattilaisten diggaamaa musaa. Ei ole olemassa mitään missä kehuttaisiin poppia. Kelatkaa!

      • sanonpahantotuuden

        Anssi Kelaa en kuuntele!
        Kelan päivärahaakaan en tarvi. Ne ovat klasareille tuttuja.
        Enkä rullatuolia, onneksi.
        Eikä sähkötyöt kuulu minulle.

        Turha vaatia kelaamista, Dhommi.

        Miksi väistät todellisuutta dhommi?


      • Avokelahoito

        "Kelatkaa!"

        Sinun Dhommi ei kannata liikaa kelata noita musajuttuja. Sulla voi jäädä kela jumiin. Tainnut jo jäädä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      126
      1740
    2. 105
      1215
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      138
      1091
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      999
    5. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      130
      900
    6. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      52
      887
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      240
      868
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      73
      757
    9. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      178
      739
    10. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      55
      729
    Aihe