Onnittelut Jyrkille !!

Jyrki, Jyrki, älä tyrki, tee huomenna miehen työ ;)
5507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

jaa katainen

Äänestä

Jos kyseessä on neiti katainen vois painua sinne kreikkaan, kun on niin kovasti niistä muista eurooppalaisista huolestunut, oman maan kansan työttömyyden ei niin väliä ole.

En ole koskaan ymmärtänyt tätä politiikkaa: eläkeikää pitää nostaa, miksei laiteta ensin nuoret töihin, sitten 45-55v töihin ja jos niitä vapaita työpaikkoja vielä jäljelle jää niin sitten puhuttais vasta eläkeiän nostosta, mitä järkee sitä nyt on nostaa kun edes 55v eivät saa töitä tai onhan siinä järkee sillä viimeiset vuodet ratkaisevat oleellisesti eläkkeen suuruuden niin eläkeiän täytyy olla korkea ja tietenkään töitä ei ole niin saadaan eläke pieneksi ja osa jo kuolee ennen kuin saa ensimmäistäkään eläkettä.

Äänestä
  • Hyvä mielipide.

    Ihmettelen ettei kukaan nosta tätä asiaa esim. telkkarissa pöydälle kun aina vaan puhutaan eläkeiän nostosta.

    Muutenkaan haastatteluissa ei kysytä ihan suoraan asioita, pitävät varmaan kansalaisia tyhminä.

    Äänestä

Kokoomus ja Hämeenkyrön kaupunginjohtaja ihan P..............stä. Samoin Hämeenkyrön sos ja terveysalan päälliköt ihan peestä.

Äänestä

Nyt meillä hämeenkyröläisillä taitaa onnenpäivät koittaa. Nimittäin kuulin huhua, että Ikaalisista lukio muuttaa Hämeenkyröön, siellä kait on jo opiskelijoita alle 150 kappaletta siis koko lukiossa, eihän se kannata. No se taas on meidän etu, saadaan lukioon myös maksavia opiskelijoita.

Tervetuloa lämpimästi ikaalislaiset lukiolaiset tänne Hämeenkyröön !!!!! Tai teistä saattaa osa karata jo Tampereellekin asti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


et sillee kirjoitti:

Jyrki, Jyrki, älä tyrki, tee huomenna miehen työ ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu